Vai mehāniskā pārnesumkārba drīz būs tikai pagātnes liecība?

mehāniskā pārnesumkārbaAptaujas liecina, ka lielākā daļa amerikāņu dod priekšroku automātiskajai kārbai. Ar eiropiešiem ir tieši pretēji. Mēs vairāk esam iecienījuši jau laika gaitā pārbaudīto un atzīto mehānisko pārnesumkārbu, toties pasaules tirgus liecina, ka straujš pieaugums ir manāms tieši automātisko kārbu pieprasījumā. 

Kas nākotnē sagaida eiropiešu iecienīto mehānisko kārbu? Amerikāņu vidū šis izgudrojums lēnām sāk kļūt par pagātnes liecību. Vai mums ir pamats uztraukumam?

Atšķirības auto vadāmībā

Lai saprastu kādēļ automātiskās pārnesumkārbas popularitāte rietumu krastā tik strauji pieaug, jāsāk ar abu pārnesumkārbu salīdzinājumu. Zīmīgas atšķirības manāmas tieši transportlīdzekļu vadāmībā.

Manuālās kārbas ātruma pārslēgs sniedz vadītājam vairāk kontroles pār savu braucamrīku, toties automāts ir vieglāk vadāms, jo veic pārslēgšanu Tavā vietā. Automātiskā kārba ļauj vadītājām braukt ar abām rokām uz stūres. Tas manāmi paaugstina braukšanas drošību, jo visa vadītāja uzmanība ir vērsta tikai un vienīgi uz ceļu.

 

Manuālās pārnesumkārbas priekšrocības

Runājot par ērtības faktoru, “automāts” noteikti ierindojas pirmajā vietā. Neskatoties uz to, arī manuālajai kārbai ir savas priekšrocības. 

Piemēram, manuālās transmisijas pieprasa mazāku apkopi, jo tām ir vienkāršāks dizains. Šī pārnesumkārba patērē mazāk degvielas, līdz ar to ietaupot līdzekļus Tavā maciņā. 

 

automāts

Vadītājs

Lielu lomu manuālās ātrumkārbas norietā spēlē tieši jaunie vadītāji. Jaunie braucēji augstu novērtē automātiskās kārbas vieglo vadāmību un ērtību. Nereti jaunajiem šoferiem pat tiek ieteikts izvēlēties “automātu”, jo viņu nelielā pieredze uz ceļa tiek vērtēta kā salīdzinoši bīstama. 

Pieredzējušiem vadītājiem, tieši otrādi, pievilcīgāks var šķist automobilis ar manuālo kārbu. Tā braucējam sniedz vairāk kontroles pārvietojoties uz ceļa. Eiropā populārs modelis ir šoferu prasme vadīt gan manuālās, gan automātiskās kārbas transportlīdzekli. Šī prasme ir atzīta par visai noderīgu mūsu mainīgajos dzīves apstākļos.

 

Tehnoloģiju attīstība

Arī straujā tehnoloģiju attīstība ir viens no iemesliem, kādēļ automātisko kārbu poularitāte pieaug. Cilvēki uzmanību pievērš tieši jaunajiem ērtību risinājumiem. Pēdējo gadu laikā automātisko kārbu transportlīdzekļi ir ievērojami attīstījušies, salīdzinot ar vecākajām versijām. 

Transmisijas datori ir kļuvuši daudz precīzāki, nodrošinot vēl lielāku stabilitāti uz ceļa. Arī gludā braukšana ir milzīgs pluss autovadītāju acīs. Ja agrāk kārbas pārslēgšanās bija jūtama un pat neērta, tad jaunākajās versijās šāda problēma vairs nav novērojama.

 

Pieprasījums nosaka piedāvājumu

Amerikāņu apsēstība ar automātisko pārnesumkārbu ir skaidrojama pavisam vienkārši. Tirgus piedāvājums Amerikā pēdējo gadu laikā ir stipri mainījies. Lielākā daļa kompāniju ir pielikusi treknu punktu manuālo pārnesumkārbu automobiļu ražošanai. Pieprasījumam sarūkot, sarūk arī piedāvājums. 

Tas ir skaidrojams ar to, ka automātiskā kārba amerikāņu acīs gluži vienkārši ir pievilcīgāka. Ja braucot ar manuālo pārnesumkārbu, visa vadītāja uzmanība tiek novirzīta uz ceļa, tad, pārvietojoties ar “automātu”, vadītājs var pievērst uzmanību dažādām blakus lietām. 

Amerikāņu braukšanas kultūra stipri atšķiras no eiropiešu braukšanas kultūras. Eiropieši ir piesardzīgāki nekā rietumu krasta iedzīvotāji. Amerikā visai bieži pamanāmi vadītāji, kuri pie stūres ēd un runā pa telefonu. Mēs, eiropieši, to nebūt neuzskatām par drošu braukšanu. Tādi skati pie mums ir novērojami krietni retāk. 

 

manuālā pārnesumkārba

 

Tev noteikti jāizvēlies manuālā kārba, ja:

  • Vēlies būt vairāk iesaistīts braukšanas procesā;
  • Dod priekšroku pilnai kontrolei;
  • Izvēlies ekonomisku braukšanu;
  • Lētākas apkopes izmaksas ir Tavās interesēs;
  • Augstu vērtē automobiļa izturību un kalpošanas ilgumu.

 

Ir vairāki lieliski iemesli, lai braukšanai izvēlētos tieši manuālo kārbu. Lai gan automāta popularitāte vēl arvien pieaug, manuālās pārnesumkārbas nekur nav pazudušas un vēl arvien ir lielā cieņā visā Eiropā. 

Novērtēsim tās kvalitāti un lielo pieredzi uz ceļa arī turpmāk!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *