Kas nezinātājam jāzina par Bluetooth skaļruni?

 

bluetooth skaļruņi, bezvadu skaļruņiNav jābūt pašam zinošākajam jaunajās tehnoloģijās, lai izmantotu to, kas patiešām mūs bagātina. Vienkārši un pat nemanāmi  mūsu ikdienā ienākuši ir bezvadu skaļruņi, ko novērtē ikviens mūzikas cienītājs.

Kā bezvadu skaļruņi darbojas? Audiosignāls no konkrētas ierīces (dators, planšetdators, viedtālrunis vai mūzikas pastiprinātājs) tiek pārraidīts bezvadu režīmā. Tie izmanto bezvadu datu pārraides tehnoloģijas – Bluetooth, NFC vai Wi-Fi. Krietni mazāk populāras paliek Airplay vai DLNA tehnoloģijas. Tālāk skaļruņi ar šo signālu stapniecību, rada konkrētas kvalitātes skaņas.

Viena no biežāk sastopamākajām un iecienītākajām aktīvo jauniešu un arīdzan pieaugušo vidū ir tieši bluetooth tehnoloģija, kas patērē samērā maz enerģiju. Lai arī tai ir savi ierobežojumi – kvalitatīva skaņas pārraide ir 10-15 metrus attālumā un skaņa nespēj izlauzties cauri tādiem nopietniem šķēršļiem kā masīva siena, lieli metāla priekšmeti.

Siena un mēbeles nav šķērslis Wi-Fi savienojumam. Tas darbojas līdz pat 50 metru attālumā, jo galvenais, lai būtu kvalitatīvs interneta pieslēgums konkrētajā vietā. Bluetooth skaļrunim skaņas kvalitāte var zust un rasties trokšņi arī, ja tuvumā darbojas kāda Wi-Fi vai cita ierīce, kas rada elektromagnētisko starojumu. Bluetooth izmanto to pašu  2,4 GHz frekvenci, kuru izmanto Wi-Fi (IEEE802.11b/g/n).

Tomēr bluetooth skaļruņi ir ērti un ļoti daudzveidīgi. Kvalitatīva savienojuma izveidošanai nav nepieciešams kabelis, kā arī ierīces nav jāvērš viena pret otru, kā tas notiek tad, kad izmanto infrasarkano tehnoloģiju. Šodien bluetooth skaļruņi jau sastopami teju vai katrās mājās, kur vien mīl klausīties mūziku. Un ne tikai mājās. Tie ir dažādos izmēros, tādēļ ir arī ērti pārvadājamie, kurus var izmantot brīvā dabā, paņemt līdzi ceļojumā vai aizvest uz savu darba vietas ofisu.

Meklējot savu bezvadu skaļruni, pievērsiet uzmanību, ka tie ir atšķirīgi pēc vairākiem parametriem – pēc skaņas kvalitātes, dizaina, barošanas tipa, korpusa materiāla, svara un baterijas darbības laika. Ir skaļruņi, kuriem ir karaokes funkcija un tiem var pieslēgt vairākus mikrofonus. Tas dos Jums iespēju pārsteigt savus draugus ar muzikālu izaicinājumu organizētajā ballītē. Klausīties vienatnē vai būt draugu pulkā pie dabas, sarīkot karaokes ballīti svētkos vai vienkārši sazvanīties ar ārzemēs dzīvojošiem draugiem, izmantojot skaļruni – tā ir Jūsu izvēle un iespējas reizē.

Kvalitatīvi un dažādu parametru bezvadu skaļruņi atrodami interneta veikalā 220.lv. Protams, pievērsiet uzmanību, kādam nolūkam Jūs skaļruni visbiežāk izmantosiet. Ja ārpus mājas, tad tam vajadzētu būt mitrumizturīgam. Ja Jūsu dzīves stils paredz biežu ceļošanu, vēlams, lai skaļrunis būtu kompakts un viegli transportējams. Jūs pat varat iegādāties tādu, kas gan pilnībā veiks savu galveno funkciju, gan pēc sava dizaina (formas, krāsas un izmēra) lieliski papildinās Jūsu telpas interjeru.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *