Labākie veidi, kā tērēt naudu

kredītsSaprātīgi naudas tērēšanas paradumi nenozīmē, ka dzīvē trūkst jautrības. Patiesībā Tu varētu būt pārsteigts, saprotot, cik vienkārši ar nelielu plānošanu un pacietību iespējams samazināt izdevumus ilgtermiņā. Tēriņu samazināšana savukārt nozīmē mazāku uztraukumu par ārkārtas situācijām vai lielāku ieceru īstenošanu. Turpinājumā daži veidi, kā gudri tērēt pieejamos naudas līdzekļus. 

Izvēlies kvalitāti tur, kur tas ir svarīgi

Lētākais variants ne vienmēr ir tas labākais. Nav diez ko prātīgi iegādāties lētu apavu pāri, kas jau pēc pāris mēnešiem būs saplīsis. Izdevīgāk ir par 50 eiro iegādāties  apavu pāri, kas labi vēl kalpos nākamajā sezonā, nekā apavus par 20 eiro, kas pēc dažiem mēnešiem jau būs jāizmet. 

Kvalitātei ir nozīme vienmēr – īpaši tad, ja iegādājies preci, ko plāno izmantot ilgtermiņā. Dažkārt lielākiem pirkumiem tiek noformēts kredīts – arī tā ir laba motivācija rūpīgi izvērtēt pirkuma kvalitāti, lai vēlāk nenāktos vilties. 

Izvairies no populāru zīmolu pārtikas precēm

Ir grūti atrast atšķirības starp populāru zīmolu un vidusmēra pārtikas precēm. Nākamreiz veikalā paņem labi zināmas preču zīmes zemesriekstu sviestu un kāda cita mazāk zināma zīmola ražojumu, un salīdzini sastāvdaļas. Atkārto šo vingrinājumu ar dārzeņu konserviem, makaronu iepakojumiem, tīrīšanas līdzekļiem. 

Izvēloties populāru zīmolu preces, Tu nemaksā par pašu produktu, bet drīzāk par tā ideju. Citiem vārdiem sakot – zīmolu produkti bieži vien ir dārgāki, jo tiem ir lielāks mārketinga budžets, nevis augstāka kvalitāte. 

Mācies pagaidīt 

Lieliskas iespējas un piedāvājumi mums ir visapkārt, taču gudri pircēji zina, cik svarīgi ir iemācīties nogaidīt. Pirmkārt jau tādēļ, ka nereti veikali rīko izpārdošanas un tad kāroto lietu var iegādāties vēl izdevīgāk. 

Otrkārt – mazliet nogaidot izvairīsies no emocionālās iepirkšanās radītajiem riskiem.  Ja veikalā esi ieraudzījis kaut ko vilinošu, taču neesi plānojis to pirkt, nesteidzies tūlīt pie kases – nogaidi kādu brīdi, lai saprastu, vai šis pirkums Tev patiešām vajadzīgs. 

Samazini pārtikas atkritumus

Pārtikas atkritumu apmērs mūsdienās ir katastrofāli milzīgs. Tas ne tikai rada dabas piesārņojumu, bet ir arī resursu, tostarp naudas, izšķērdēšana. Ja arī Tu esi no tiem, kuri bieži vien neapēsto pārtiku izmet atkritumos, ir laiks mainīt izpratni par iepirkšanos.

 Sāc plānot maltītes un izvērtē, kas un cik daudz nepieciešams. Piefiksē, cik daudz izmet miskastē un attiecīgi samazini iegādātā produkta daudzumu. Sākumā jaunie ieradumi var šķist īsts izaicinājums, taču pēc laika priecāsies par ieguvumiem. 

Nauda ir resurss, kas sniedz daudz iespēju, tomēr tas pieejams ierobežotā daudzumā. Gudri rīkojoties ar pieejamām finansēm, varēsi īstenot vairāk ieceru un sasniegt vairāk mērķu. Dažkārt tam nemaz nevajag daudz  – tikai mainīt dažus ikdienišķus ieradumus. 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *