Kādas priekšrocības piedāvā jaunās automašīnas?

OCTA polise Nav noslēpums, ka cilvēks mēģina automatizēt lietas sev apkārt, lai atvieglotu ikdienas dzīvi un uzlabotu komfortu un drošības sajūtu. Arī autobūves jomā tiek ieviesti jauninājumi, kuri atvieglo automašīnas vadītāja ikdienu. Pēdējos gados ražotajām automašīnām raksturīgi dažādi sensori, kuri uztver apkārtējo vidi un attiecīgi signalizē par iespējamām briesmām vai pat automātiski apstādina auto. Turpinājumā dažas aktuālākās jauno auto priekšrocības.

Adaptīvā kruīza kontrole

Šī funkcija lieti noder vidēji blīvas un vienmērīgas satiksmes apstākļos. Kad radars konstatē priekšā braucošu automašīnu, tiek saglabāts nemainīgi liels atstatums starp abiem spēkratiem, automātiski samazinot braukšanas ātrumu pat par vairākiem kilometriem stundā.

Parkošanās sensori

Īpaši lielajās pilsētās prasme profesionāli novietot auto ir ne tikai priekšrocība, bet pat nepieciešamība. Lai to padarītu vienkāršāku un izvairītos no savas vai apkārtesošo automašīnas sabojāšanas, jau kādu laiku mašīnās tiek iebūvēti parkošanās sensori.

Līniju asistents

Šī priekšrocība signalizē vadītājam gadījumā, ja auto šķērso joslas atdalošo līniju bez pagrieziena rādītāja. Tātad, ja vēlēsies kādu apdzīt vai veikt pagrieziena manevru, tad lietosi pagrieziena signālu. Ja šķērsosi līniju bez tā, tad saņemsi signālu. Šī funkcija ir īpaši noderīga garākos braucienos, lai novērstu aizdomāšanos vai iemigšanu pie auto stūres.

Nakts redzamība

Diennakts tumšajā laikā auto ar sensoru palīdzību uztver priekšmetus un būtnes, kas atrodas priekšā, un projicē attēlu uz paneļa. Šādā veidā tiek samazināts ceļu satiksmes negadījumu risks diennakts tumšajā laikā sliktas redzamības dēļ.

Ceļazīmju atpazīšana

Šī funkcija izmanto GPS, lai nošķirtu apdzīvotu vietu no neapdzīvotas, un kameras, lai uztvertu ceļazīmes un projicētu tās uz auto paneļa. Ir auto, kuriem var uzstādīt aizliegumu pārsniegt konkrētajā ceļa posmā pieļaujamo maksimālo ātrumu.

Automātiskā bremzēšanas sistēma

Auto sensori uztver un analizē gan pašas automašīnas ātrumu un virzienu, gan tuvumā esošo iespējamo šķēršļu ātrumu un kustības virzienu. Ja pastāv sadursmes draudi, tad automašīna pati automātiski samazina ātrumu vai pilnībā pārstāj kustību, lai izvairītos no iespējamās sadursmes.

Gaismu kontrole

Noderēs diennakts tumšajā laikā, lai pašam autovadītājam manuāli nebūtu jāpārslēdz tuvās un tālās gaismas. Tiklīdz sensors uztver pretim braucošās automašīnas gaismu vai laternu gaismu, tas pārslēdzas uz tuvajām gaismām. Kad gaismas avota tuvumā nav, notiek pārslēgšanās uz tālajām gaismām.

Jaunajās automašīnās iebūvētās funkcijas ir mērķētas uz to, lai samazinātu negadījumu risku un atvieglotu auto vadītāja darbu, taču tas nav iemesls, lai nenopietni attiektos pret auto vadīšanu, cerot, ka auto pats visu izdarīs vadītāja vietā.

Atgādinām, ka ikvienam auto nepieciešama apdrošināšana – OCTA polise.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *