Kādēļ cilvēki nemaina elektroenerģijas piegādātājus?

kredītlīnijaElektroenerģijas nozarē Latvijā valda sava veida monopols. Lai gan tā nebūt nav, ka šeit trūktu daudzu un dažādu elektroenerģijas pakalpojumu sniedzēju, tomēr Latvijas iedzīvotāji pārsvarā ir un paliek viena un tā paša piegādātāja klienti jau daudzu gadu garumā. Vai tas ir ieradums, nezināšana, informācijas trūkums vai bailes no jaunā, tomēr reti kurš ir pārskatījis arī citu elektroenerģijas piegādātāju piedāvājumu un izvēlējies ko sev piemērotāku.

Par to, kādi tad ir Latvijā populārākie elektroenerģijas piegādātāji un kādi ir iemesli, kādēļ cilvēki nemēdz mainīt tos pret citiem, par to pastāstīsim raksta turpinājumā.

Kādēļ klienti neizvēlas citus elektroenerģijas piegādātājus?

  • Ieradums. Liela nozīme ir ieraduma spēkam, kāpēc gan izvēlēties ko jaunu un nebijušu, ja esošais ir godam kalpojis jau gadiem ilgi? Tādēļ arī procentuāli liela Latvijas iedzīvotāju daļa, kad tas bija iespējams, nepārslēdza līgumu ar citiem elektroenerģijas pakalpojumu sniedzējiem. Turklāt, paturot esošo kārtību, nebija jāiepazīstas, ar ko pavisam jaunu un nezināmu.
  • Informācijas trūkums. Jāteic, informāciju par pārējiem elektroenerģijas sniedzējiem ir ilgi jāmeklē un jāpārliecinās par uzņēmumu stabilitāti. To grūti izdarīt, ja kādam no draugiem vai radiem nav bijusi pieredze ar citiem pakalpojuma sniedzējiem. Pieturēšanās pie klasiskām un praksē sevi pierādījušām, stabilām vērtībām tomēr rada cilvēkos drošības sajūtu. Elektroenerģijas padeve nebūt nav tā joma, ar kuru mājsaimniecības gribētu riskēt, jo tā nodrošina teju visas mājsaimniecības funkcijas.
  • Neuzticība jaunām un nepārbaudītām vērtībām. Ja jauns uzņēmums sper pirmos soļus kādā sfērā, tam sevi jāpierāda un jānostabilizē sava zīmola vārds un atpazīstamība. Kaut arī piedāvājums, iespējams, ir vilinošs un cena izdevīga, cilvēkos tas var raisīt neuzticību. Tikai izpētot un izvērtējot, iespējams pieņemt lēmumu atteikties no stabilām vērtībām un uzticēties kam pavisam jaunam un vēl sevi nepierādījušam uzņēmumam.
  • Nelielā cenu starpība.Izvērtējot kopēju elektroenerģijas piegādātāju cenas, dažkārt nākas secināt, ka tās atšķiras minimāli. Dažbrīd pat īsti netop skaidrs, kādēļ šī iemesla dēļ vajadzētu pārslēgt līgumu ar citu elektroenerģijas sniedzēju, ja ietaupītā kopsumma būs vien pāris centu.
  • Bailes no lieliem rēķiniem. Vidējais Latvijas iedzīvotājs ir diezgan neuzticīgs pret cenu ziņā vilinošiem piedāvājumiem. Ja nu  piedāvātais tarifs tikai iesākumā ir gana lēts, bet vēlāk pieaugs un to atmaksai būs jāņem, piemēram, aizdevums (vairāk uzzināt mājas lapā)? 

Populārākie elektroenerģijas piegādātāji un to priekšrocības

Electrum. Vispopulārākais elektroenerģijas piegādātājs jau gadiem ir un paliek Latvenergo, kas šobrīd  darbojas zem zīmola Elektrum. Galvenokārt klienti to izvēlējušies dēļ tā, ka, gadiem ejot, tas pierādījis savu uzticamību un nostabilizējis savas pozīcijas elektroenerģijas nozarē. Kaut arī tā cena nebūt nav pati izdevīgākā, kāda atrodama elektorenerģijas piegādes tirgū, Elektrum saviem klientiem piedāvā  dažādus tarifus, sākot no ekonomiskā un beidzot ar izdevīgo 600 +.

Lattelecom. Šī elektroenerģijas piegādātāja lielākais pluss ir tāds, ka vienotā rēķinā iespējams saņemt gan elektroenerģijas, gan telekomunikāciju un televīzijas pakalpojums. Arī Lattelecom saviem klientiem piedāvā trīs dažādus tarifu plānus, kas pielāgojami katras mājsaimniecības vajadzībām – fiksēto, drošo un dinamisko.

Baltcom. Kaut arī Baltcom šo nišu centies ieņemt kādu laiku, informācija par piedāvātajiem pakalpojumiem ir grūti atrodama. Cenu ziņā šis piedāvājums būs par dažiem centiem lētāks. Tomēr apsveicama ir Baltcom darba kvalitāte, stabilās pozīcijas telekomunikāciju un televīzijas sfērā un kvalitatīvs uzziņu centrs, kas noteikti sniegs vairāk informācijas par elektroenerģijas pakalpojumiem.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *