Kā mainīt līdzšinējos finanšu ieradumus?

 

patēriņa kredītsKatram cilvēkam laika gaitā izveidojas vairāki ieradumi. Citi ir labi, citi ir tādi, kas var traucēt sasniegt nospraustos mērķus. Arī finanšu jomā var izveidoties ieradumi. Viens no sliktākajiem ieradumiem ir impulsīvā iepirkšanās. Ja tā netiek kontrolēta, tad ātri vien var iztērēt naudu. 

Diemžēl ir tādi cilvēki, kuri nekontrolēti iepērkas, līdz ar to iespējams, ka viņi bieži vien meklē papildus ienākumus vai aizdevumus, piemēram, interneta mājas lapā. Vai arī Tev ir slikti finanšu paradumi? Tad noteikti izlasi raksta turpinājumu, tajā atradīsi noderīgus padomus.

  • Izvērtē līdzšinējos paradumus

Pirmā lieta, kas Tev ir jādara – jāizvērtē savi līdzšinējie naudas tērēšanas paradumi. Mēneša laikā pieraksti uz lapas visus savus tēriņus. Tā Tu varēsi redzēt, kur Tu visvairāk iztērē savu naudu, kā arī sapratīsi, kur Tev ir jāsamazina tēriņi. Lai viss darbotos ilgtermiņā, izveido pavisam nopietnu budžeta plānu, kur katru mēnesi varēsi plānot savus idevumus un ienākumus.

  • Riska faktori

Tu noteikti diezgan bieži plāno dažādus pasākumus, piemēram, vakariņas ar tuviniekiem, koncertu apmeklēšana, ballītes kopā ar draugiem nedēļas nogalēs. Iespējams pat kāds tuvāks vai tālāks ceļojums. Līdz ar to Tu noteikti šajās reizēs iztērē diezgan daudz naudas, tāpēc ir īstais laiks, lai to mainītu. Protams, tas nenozīmē, ka Tev ir jāatsakās no tā visa. Nebūt nē, ir tikai jāpadomā, kas nāk Tev par labu un kas nē. Savas ierastās dārgās izklaides Tu vari nomainīt uz lētākām. Tas nenozīmēs to, ka pasākuma kvalitāte uzreiz pazemināsies. Arī tie pasākumi, kurus var apmeklēt bez maksas, ir pietiekami interesanti, un tādi, kas sniedz patīkamas emocijas.

  • Sevis atalgošana

Ja vēlies, lai Tev nezūd motivācija mainīt savus ierastos finanšu ieradumus, tad noteikti izveido sevis atalgošanas sistēmu. Kad arvien vairāk sāc izmainīt savus sliktos ieradumus uz labajiem, tad pavisam noteikti vari sevi atalgot. Piemēram, uzsauc sev SPA apmeklējumu, vakariņas iemīļotajā restorānā vai vienkārši dodies uz kino. Tikai atceries sākumā noteikt budžetu, kas būs paredzēts sevis atalgošanai. Nekādā gadījumā to nepārtērē. 

  • Mērķu realizēšana

Lai vieglāk varētu sasniegt savus uzstādītos mērķus, Tev ikdienā ir jādomā par tiem. Lai vienmēr par tiem atcerētos, Tu vari izmantot dažādus vizuālus palīglīdzekļus. Piemēram, ja Tavs mērķis ir iegādāties jaunu māju, tad vari izveidot skaistu kolāžu, kurā būs attēlota Tava sapņu māja. Vai arī, ja vēlies doties kādā ceļojumā, tad uz datora ekrāna vari uzlikt tās valsts attēlu, uz kuru vēlies doties. Ikdienā redzot šīs lietas, Tu nepārtraukti domāsi par saviem mērķiem un Tev būs lielāka vēlme tos īstenot.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *