6 ieteikumi, kā sadraudzēties ar naudu

Ladyloan patēriņa kredītsVai Tu esi cilvēks, kas pastāvīgi uztraucas par naudu – kā pelnīt vairāk, ietaupīt, mazāk tērēt vai kā sagatavoties vecumdienām? Ja tā, atceries, ka Tu neesi viens. Liela daļa sabiedrības raizējas par savu finansiālo stāvokli, taču problēmu ignorēšana neliks tām pazust, tieši pretēji, nelielas ķibeles ar laiku pārvērtīsies lielākos sarežģījumos. Lielisks veids, kā padarīt savu ikdienu vienkāršāku, ir sākt ar turpinājumā minēto sešu ieteikumu ieviešanu savā dzīvē, kas ievērojami atvieglos savu personīgo finanšu pārvaldību.

  1. Izmanto tikai skaidru naudu.

Pirmais padoms efektīvākai līdzekļu tērēšanai – nēsā ikdienā sev līdzi tikai skaidru naudu. Lai arī tas skan mazliet dīvaini, tomēr šāds paņēmiens psiholoģiskā veidā liek Tev sevi vairāk kontrolēt, neļaujot pārtērēties. Veidojot budžetu, Tu sapratīsi, cik lielu summu vari atļauties tērēt katru nedēļu pārtikai un citām lietām, tādēļ šo naudas daudzumu arī nēsā līdzi, un Tev nebūs problēmu ar spontānu pirkumu veikšanu vai neiekļaušanos budžetā.

  1. Atbrīvojies no bankas kartēm.

Mēs Tev neiesakām aizvērt bankas kontus, nebūt nē. Mēs tikai rekomendējam padomāt par to, vai Tev gadījumā nav pārāk daudz bankas karšu, ar kurām ikdienā ir grūti rīkoties, kontrolēt savu ienākumu un izdevumu plūsmu? Tā vietā, lai izmantotu divas, trīs un pat vairāk kartes, apvieno visu vienā, tādējādi varēsi vieglāk pārvaldīt naudu un izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem.

  1. Ieslēdz “taupīšanas režīmu”.

Reizi pa reizei ir vērts pielietot mazliet drastiskākas metodes, lai uzlabotu savu kopējo finansiālo stāvokli, proti, izbeigtu dzīvot no algas līdz algai vai arī sāktu beidzot veidot iekrājumus, ja tāds ir bijis Tavs mērķis. Taupīšanas režīms izpaužas tā, ka Tu savā budžetā strikti nosaki ikmēneša obligātos izdevumus, kas var būt, piemēram, īre, telefons, internets un pārtika, bet visu pāri palikušo naudu novirzi iekrāšanai, netērējot neko izklaidēm vai citām jomām.

Ir pašsaprotami, ka šādu metodi ilgi nav iespējams īstenot, taču, ja iztiksi šādi vismaz divus mēnešus, būs izveidojusies diezgan jauka summiņa, ko varēsi iztērēt kādam savam mērķim, ko jau sen gribēji sasniegt.

  1. Piešķir sev dzeramnaudu

Šis ir vienkāršs padoms, kas var palīdzēt Tev uzlabot savu finansiālo situāciju. Ikreiz, kad nonāc situācijā, kad jāmaksā dzeramnauda, to pašu summu arī samaksā sev, proti, novirzi iekrājumiem. Ērts un savā ziņā netradicionāls veids, kā ietaupīt.

  1. Izvēlies izdevīgāko karti

Ja Tu tomēr neesi atbrīvojies no bankas kartēm, kā mēs Tev ieteicām 2. punktā, ir viens veids, kā padarīt savu dzīvi vieglāku. Izmantojot bankas kartes veikalos un citur, kā arī, veicot maksājumus internetbankā, mēs nepamanām, cik daudz naudas samaksājam komisijas maksās un citos šāda veida izdevumos. Tādēļ iesakām izpētīt banku cenrāžus, lai noskaidrotu, kura no tām piedāvā izdevīgākos maksājumu un karšu/kontu uzturēšanas noteikumus.

  1. Pārdod nevajadzīgās mantas

Daudziem no mājās ir apģērbi, mēbeles, elektronika un citas mantas, kas vēl ir pietiekoši labā stāvoklī, taču netiek izmantotas. Liec tās lietā un pārdod, lai iegūtu papildu ienākumus, piemēram, jaunu mēbeļu iegādei. Taču, ja visu ideju realizēšanai tomēr nepietiek, atceries, ka palīdzēt var Ladyloan patēriņa kredīts. Izturies atbildīgi pret aizņemšanos, izvērtējot savas iespējas atmaksāt!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *