Ko dāvināt svētkos, ja makā maz naudas?

kredīts internetāDošanās ciemos, lai gan šķietami patīkami, nereti saistās ar noteiktu stresa sajūtu. Pirmkārt, dodoties ciemos vienmēr jādomā par dāvanas vai cienasta iegādi draugiem vai radiniekiem, kurus plānojam apmeklēt.

Ja vēl došanās ciemos saistīta ar kādiem konkrētiem svētkiem – globālākiem vai personīgiem –  dāvanas iegādei jāpievērš daudz lielāka uzmanība. Tad jāsāk domāt ne tikai par to, ko tad īsti uzdāvināt, lai saņēmējam tas būtu tīkami, bet gan arī par to, ko varam atļauties iegādāties. Un reizēm, apsverot visas iespējas, varam nonākt pie secinājuma, ka šoreiz labāk ciemos nemaz nedoties. Taču nevajag skumt.

Lai sarūpētu dāvanu, arī tad, ja makā mazāk naudas, nav nepieciešams ne kredīts internetā, ne pārāk lieli ieguldījumi, tikai lai iepriecinātu dāvanas saņēmēju. Reizēm pietiek ar labu izdomu un oriģinalitāti.

  • Ierastākais risinājums – bieži vien arī mēs saņemam dāvanas, kuras īsti nepielietojam vai kuras mums nav saistošas. Lai gan pastāv uzskats, ka dāvinātu dāvanu nepārdāvina, šķiet, tas sen jau novecojis. Māja nav jāpārblīvē ar nevajadzīgām lietām, savukārt kādam citam šī lieta var būt pat ļoti noderīga – tad kāpēc gan to neatdāvināt?
  • Grāmata vienmēr ir lieliska dāvana. Jo īpaši draugiem vai radiniekiem, kuriem patīk dažāda literatūra. Un ne vienmēr jādodas uz grāmatnīcu, meklēt jaunāko un lasītāko grāmatu. Ja Tavā grāmatplauktā ir laba literatūra, kādu var izvēlēties kā dāvanu – turklāt, Tu šo grāmatu jau esi lasījis un zini – cik laba un tīkama tā varētu būt. Tiesa, šādu dāvanu var izvēlēties tad, ja pret grāmatām izturamies rūpīgi un glabājam tās ideālā kondīcijā.
  • Puķe un apskāviens! Uzdāvināt ziedu, to varam atļauties arī pie ierobežotiem līdzekļiem. Turklāt, dodoties ciemos pie patiešām tuviem draugiem vai radiem, būtiskākais nebūt nav galvas lauzīšana par dāvanu, bet gan sirsnīgs un patiess apsveikums – arī ar kādu ziedu un ciešu apskāvienu. Tie, kuri būs patiešām priecīgi par Tavu apmeklējumu, pievērsīs maz uzmanības tam, kādu dāvanu esi atnesis, bet lielāko – tam, ka esi ieradies!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *