Apģērbu labošanas pakalpojumi un apģērba vēsture

Mode būtībā ir vispopulārākais cilvēka izpausmes veids: tā apraksta arvien mainīgo apģērbu stilu, ko nēsā cilvēki un saista to ar kultūras, kā arī sociālo statusu. Modes tendences kā viens no svarīgākajiem apģērbu nozares virzītājspēkiem nosaka to, ka citi imitē vai atdarina šo konkrēto apģērbu stilu. Laika gaitā sabiedrības domas par modi ievērojami atšķīrusies, ko ietekmējis vecums, nodarbošanās, seksuālā orientācija, atrašanās vieta un sociālā klase. Vārds “mode” cēlies no franču valodas 17. gadsimtā, kad vienas dāmas un kungi  sāka sekot citu dāmu un kungu apģērbu stilam, neskatoties uz to, vai konkrētais apģērbs viņiem piestāv, vai nē.

Kas ir stils un mode mūsdienās?

Apģērbu labošanas pakalpojumi visos laikos ir bijuši ārkārtīgi svarīgi, jo tas ir bijis veids, kā apģērbu pielāgot jebkuras klases iedzīvotājiem. Mūsdienās modes tendence sākas ar modes dizaineriem, kuri izstrādā pavasara un rudens kolekcijas, balstoties uz un iedvesmu, ko viņi ir guvuši sezonas laikā. Iedvesmas avoti ir dažādi: popkultūra, slavenības, mūzika, politiku, dabu vai kaut ko citu.

Modes tendences, kas vijas cauri laiku griežiem

Ir tendences un stils, kas kļuvis par nemainīgu vērtību un saglabājis savu nozīmi. Piemēram, no 1960.gadu modeļiem, kuri atspoguļoja tā laika kultūras un politisko vidi. Hipiju un pretkultūras kustība radīja garus, vieglus apģērbus, bieži dabiskos audumos. Tāpat šajā laikā slavas gaitas sāka mini svārki, ģeometriskas formas un spilgtas, krāsainas kosmosa tēmas.

Septiņdesmitie gadi, pēc iepriekšējās desmitgades brīvā hipiju apģērba apģērba,  gan vīriešiem, gan sievietēm ļāva baudīt eksotiskus audumus džinsus. Džinsu bikses turpināja savu popularitāti, atspoguļojot krāšņo desmitgades stilu. Sievietes valkāja arī zemnieku stila apģērbu, īpaši blūzes ar mežģīņu apdari, kopā ar džinsiem vai svārkiem. Apģērbu labošana un šūšana šajā laikā bija sevišķi izplatīta.

70. un 80. gadu ikonas

Vvjena Vestvuda un Sex Pistols iedvesmoja un agresīvi reaģēja uz pastāvošo politisko situāciju un tas atspoguļojās arī apģērbā. 70tie izceļas ar panku apģērbiem, kas aktuāli arī mūsdienās.

Astoņdesmitajos gados radās vēl viena modes tendence – armijas zābaki, ķēdes. Sievietes un vīrieši eksperimentēja ar acu zīmulis dažādās krāsās. Sievietēm izteiktākas bija neona krāsas, un liela izmēra sporta krekli.  Šo laika periodu būtiski ietekmēja Madonna, kuru ar apģērbu labošanu un šūšanu daudzi centās atdarināt.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *