Fakti par veļas mašīnām, kurus Tu nezināji

veļas mašīnas21. gadsimtu raksturo ļoti straujš dzīves ritms, kura ietvaros cilvēkiem jāspēj izdarīt vairākus uzdevumus vienlaicīgi, atrodot laiku ne tikai darbam un skolai, bet arī tuvajiem cilvēkiem un dažādiem mājas darbiem. Šeit var pieminēt ne tikai ēst gatavošanu un telpu kopšanu, bet arī drēbju mazgāšanu, ko veic ikvienā ģimenē.

Pozitīvi ir tas, ka mūsu laikmetā tehnoloģijas ir attīstījušās līdz tādam līmenim, ka sadzīves tehnika daudzus uzdevumus izdara mūsu vietā, tai skaitā, izmazgā drēbes.

Mūsdienās veļas mašīnu tirgū pieejami dažādi zīmoli, tai skaitā, AEG, Beko, Bosch, Electrolux, LG, Panasonic, Samsung, Siemens, Whirlpool, Zanussi un daudzi citi. Šajā segmentā īpaši izceļas Ķīnas un Japānas tirgi.

Vairums no mums ikdienā izmanto veļas mašīnas, taču, vai mēs zinām par tām ko vairāk nekā tikai ieslēgšanu/izslēgšanu un programmu uzstādīšanu?

Veļas mašīna, kādu to mēs pazīstam mūsdienās, eksistē jau kopš 1908. gada, taču arī pirms tam tika veidotas līdzīga tipa mehāniskās ierīces. Tās parasti bija darbināmas ar roku. Un vēl pirms tam cilvēki mazgāja drēbes, tās beržot pret speciāliem dēlīšiem vai akmeņiem.

Pati pirmā veļas mašīna tika izgudrota ap 1760. gadu, un tā izskatījās kā koka kaste, kuru piepildīja ar veļu un pēc tam grieza ar roku, nodrošinot mazgāšanu. Kopumā tā bija modernizēta veļas mazgāšana ar rokām. Mūsdienu versijai tuvāka tehnika tika ieviesta 1908. gadā, taču, protams, vairāk nekā 100 gadu laikā dizains ir mainījies.

Pirmais veļas pulveris, kas paredzēts tieši veļas mašīnām, tika radīts 1916. gadā savukārt pirmo automātisko veļu mašīnu laida klajā 1937. gadā.

Lai arī šis var nebūt pārsteigums, der zināt, ka vairāk nekā 90% veļas mašīnu izmanto sievietes. Tieši tādēļ šī sadzīves tehnika ir ieņēmusi ļoti svarīgu lomu sieviešu vienlīdzības veicināšanā. Izrādās pat vairāk nekā kontracepcija. Sadzīves tehnika ir ievērojami atvieglojusi sieviešu ikdienu, ņemot vērā to, ka agrāk tika uzskatīts – sievietēm ir jāveic saimniecības darbi – jāmazgā veļa, jātīra māja un jāgatavo ēst.

Visbeidzot, lai arī tas nav līdz galam izskaidrots, pastāv pieņēmums, ka priekšējās ielādes veļas mašīnas ir par 30 – 50% efektīvākas nekā augšējās ielādes modeļi. Tas attiecas gan uz elektrības, gan ūdens patēriņu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *