Mājas kinoteātris – kādu izvēlēties?

projektors mājaiMūsdienās, kad vērojama strauja tehnoloģiju attīstība, arvien populārāki kļūst arī mājas kinoteātri. Nopērkami dažāda veida projektori, kas ērti izmantojami gan biznesa vajadzībām, gan mājas apstākļos. Atliek tikai izvēlēties!

Svarīgākie aspekti

Ja aktuāls projektors mājai, ieteicams pievērst uzmanību vairākiem faktoriem. Pirmais no tiem ir gaismas stiprums. To mēra lūmenos. Jo to ir vairāk, jo attēls būs spilgtāks. Tas, kāds gaismas stiprums būs optimālais, atkarīgs no tā, kādos apstākļos projektoru plānots izmantot. Piemēram, tumšām telpām var izvēlēties projektoru ar mazāk spilgtu gaismu, savukārt gaišās telpās labāk noderēs ierīce ar lielāku lūmenu līmeni.

Tāpat jāņem vērā arī attēla izmērs – jo lielāks attēls, jo lielāks gaismas stiprums nepieciešams.

Otrs būtiskais aspekts ir  izšķirtspēja. Jo lielāka tā ir, jo lielāku informācijas apjomu varēs parādīt uz ekrāna. Tātad – atkal viss atkarīgs no mērķa. Piemēram, ja projektors ir paredzēts filmu skatīšanai, ieteicams izvēlēties ierīci ar lielāku izšķirtspēju. Savukārt prezentāciju demonstrēšanai var izvēlēties projektoru ar mazāku izšķirtspēju.

Uzmanību jāpievērš arī kontrasta koeficientam. Tas nosaka, kāda būs melnās un baltās krāsas intensitāte uz ekrāna. Tātad – šis faktors nosaka to, kāds būs attēla spilgtums.

Ne mazāk svarīgs kritērijs ir projektora cena. Izvēlei projektori dažādos cenu līmeņos, taču, lai saprastu, kurš būs izdevīgākais risinājums, noteikti jāizvērtē vairāki varianti, uzmanību pievēršot būtiskākajiem parametriem. Arī šeit teiciens ‘’skopais maksā divreiz’’ var izrādīties patiess.

Pirms projektora iegādes vēlams iepazīties arī ar tā uzturēšanas un kopšanas noteikumiem.

Kur iegādāties visu nepieciešamo mājas kinoteātrim?

Viens no variantiem, kur iegādāties visu vajadzīgo, ir specializētie veikali. Tur pieejama plaša izvēle, kā arī zinošu pārdevēju padomi. Taču tā nav vienīgā iespēja – meklējot savām vajadzībām atbilstošākos risinājumus, vērts aplūkot arī internetā esošos piedāvājumus. Tā ir lieliska iespēja iepazīties ar plašo piedāvājumu, ērti salīdzināt svarīgākos parametrus un ātri izdarīt savu izvēli.

Ņemot vērā, ka projektors parasti ir kā ilgtermiņa ieguldījums, svarīgi ne vien izvēlēties kvalitāti, bet arī pirkumu veikt uzticamā veikalā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *