Ātrais ceļvedis portatīvā datora iegādē studentam

lēti portatīvie datoriLai arī vasara tikai tagad tā pa īstam ir sākusies, laicīgi jāsāk domāt par gatavošanos jaunajam mācību gadam. Ja tavā pirkumu sarakstā ir jauns portatīvais dators skolai, tad ir vērts ielūkoties turpinājumā minētajos padomos.

  1. Lasi pircēju un ekspertu atsauksmes. Tu ieej interneta veikalā un redzi, ka tur pieejami vairāki patiesi lēti portatīvie datori. Kā zināms, studentiem un skolēniem budžets ir visai ierobežots, tādēļ ir svarīgi atrast izdevīgu cenu. Taču tas nav viss. Pirms tam arī noteikti papēti, ko citi pircēji un eksperti saka par šo modeli. Mūsdienās tas taču ir tik vienkārši.
  2. Meklē ērti pārnēsājamu datoru. Studenti nereti savus datorus ņem līdzi uz skolu, nēsā somā visas dienas garumā, tādēļ ir svarīgi, lai tas būtu viegls un parocīgs. Tāpat arī jāsaprot, cik lielu datoru tu vēlies. Ja tava prioritāte ir ērtība, pilnībā pietiek ar 12 vai 13 collu displeju. Savukārt 14 vai 15 collu displejs būs piemērots tiem, kas datorā grib arī skatīties filmas, aplūkot un apstrādāt attēlus utt.
  3. Meklē datoru, kas pēc 2 gadiem jau nebūs pilnībā novecojis. Kā zināms, universitātē studenti pavada vidēji 4 gadus, tādēļ ir labi, ja arī dators spēj darboties kvalitatīvi visu šo laiku. Lai tas notiktu, uzmanība jāpievērš procesora, RAM, cietā diska un pieslēgvietu kvalitātei. Procesoram vajadzētu būt ražotam pēdējo gadu laikā. Pilnībā pietiek ar datoru, kura RAM apjoms ir 8GB un cietā diska apjoms – 512GB. Ja nepieciešama papildus vieta, vienmēr iespējams nopirkt ārējo cieto disku.
  4. Ilgs baterijas darbības laiks. Kas gan ir portatīvais dators bez labas baterijas? Iedomājies – tu sēdi svarīgas lekcijas vidū, kad pēkšņi dators izslēdzas. Neviens to negribētu piedzīvot. Mūsdienās datori pieejami ar iebūvētu vai izņemamu bateriju, kuru var nomainīt ik pēc laika, ja nepieciešams.
  5. Neaizmirsti par piederumiem. Lai dators būtu drošībā, kamēr tu to pārnēsā, neaizmirsti par izturīgu somu ar kvalitatīvu polsterējumu. Tāpat arī sarūpē datorpeli un peles paliktni lietošanai mājās. Un, ja tev patīk klausīties mūziku, iespējams, tev būs nepieciešami arī skaļruņi?

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *