Praktiski padomi mēbeļu kopšanā

mēbeles internetāLai mājoklis būtu funkcionāls un skaists, svarīgi, lai mēbeles tajā būtu ne vien labā darba kārtībā, bet arī izskatītos pievilcīgi. Par to parūpēties palīdz regulāra mēbeļu kopšana. Turpinājumā daži padomi, kas palīdzēs, tīrot dažādu veidu mēbeles.

Mīkstās mēbeles

Visvieglākais veids, kā kopt mīkstās mēbeles, ir izmantot putekļu sūcēju, turklāt – to vajadzētu darīt regulāri. Periodiski dīvāni un citas mīkstās mēbeles var tikt apstrādāti ar šim nolūkam domātu tīrīšanas līdzekli. Jāņem vērā – jo biezāks mēbeles audums, jo vienkāršāk to  tīrīt.

Ja tomēr vēlaties nomainīt vecās mēbeles pret jaunām, iegādājaties mēbeles internetā, jo tas ir izdevīgāk!

Koka virsmas

Visvieglāk kopt lakotas vai beicētas koka virsmas. Tās regulāri jānoslauka ar mīkstu drānu. Jāņem vērā – izmantojot mitru drānu, uz mēbeles virsmas var parādīties ūdens pleķi. Ja radušies pleķi, tos gaišākus var dabūt, izmantojot atšķaidītu mazgāšanas līdzekli. Palīdzēt var arī smilšpapīrs.

Finierētas un lakotas virsmas

Regulārai kopšanai izmanto mīkstu lupatiņu – tā var būt sausa vai mitra. Var lietot arī šim nolūkam paredzētu tīrīšanas līdzekli, pirms tam gan  rūpīgi jāizlasa lietošanas instrukcija.

Lamināta un krāsotas virsmas

Šādas mēbeles var tīrīt ar  siltu ūdeni un mīkstu drāniņu, kā arī speciālu mazgāšanas šķīdumu. Jāņem vērā – ja lamināta virsma ir bojāta, tad mitrums var sabojāt mēbeles virsmu.

Stikla virsmas

Stiklotās galda virsmas, sekciju stikla plaukti, durtiņas un citas stikla virsmas vislabāk tīrīt ar speciāli šim mērķim paredzētiem līdzekļiem. Tīrīšanai var lietot mīkstas lupatiņas, speciālas salvetes vai logu mazgājamo birsti.

Metāla virsmas un detaļas

Arī mēbeļu metāla detaļas nepieciešams tīrīt, ievērojot regularitāti. Ja nepieciešams – var palīgā ņemt arī speciālus līdzekļus un pastas.

Plastmasas virsmas

Plastmasas mēbeļu virsmas var tīrīt gan ar ūdeni, gan tīrīšanas līdzekļiem. Plastmasas rokturus un ritentiņus var notīrīt ar lupatiņu vai  birsti. Jāseko līdzi, lai birstes sari nav pārāk cieti, pretējā gadā plastmasas virsma var tikt saskrāpēta.

Ja izvēlēsies atbilstošu aprīkojumu, kā arī tīrīšanas līdzekļus un tīrīšanu veiksi regulāri, iegūsi labu rezultātu un saglabāsi mēbeles labā stāvoklī daudz ilgāku laiku!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *