6 vienkārši paņēmieni, kas ļaus tev mājas apstākļos pagatavot gardāku kafiju

 

kafijas automāti mājaiDažkārt pilnīgai laimes sajūtai nav nepieciešams daudz. Tā var būt krūze aromātiskas un gardas kafijas. Un tādu daudzi no mums labprāt nobaudītu ne vienu vien reizi dienā. Jautājums ir, kā mājas apstākļos panākt, lai kafija garšo un smaržo lieliski? Vai vienmēr ir nepieciešams veikt sarežģītas darbības, lai sasniegtu šādu rezultātu? Mēs sākām – nē! Tu to vari izdarīt pavisam vienkārši, tikai jāzina šie 6 noderīgie knifiņi.

  1. Samal kafiju tieši pirms pagatavošanas. Pieredzējuši kafijas baudītāji noteikti piekritīs, ka šis dzēriens vislabāk garšo tad, kad pupiņas samaltas tieši pirms pagatavošanas. Malšanas procesā kafija tiek pakļauta skābekļa iedarbībai, kā rezultātā veidojas spēcīga un patīkama garša un aromāts. Pirms malšanas pārliecinies, ka izmanto pareizo metodi, lai iegūtu pagatavošanas veidam atbilstošu maisījumu – rupjāku vai smalkāku.
  2. Izvēlies pareizu ūdens un kafijas attiecību. Viens no ātrākajiem veidiem, kā sabojāt šo dzērienu ir, nepareizas kafijas un ūdens attiecības izmantošana. Izvēloties pārāk daudz kafijas, dzēriens būs rūgts savukārt pretēja kļūda radīs vāju un nebaudāmu kafiju. Optimālais daudzums ir divas ar kaudzi pilnas tējkarotes uz katriem 200 ml ūdens.
  3. Pievērs uzmanību ūdens kvalitātei. Reti kurš no mums vēlas sarežģīt sev dzīvi, domājot par to, kur ņemt labas kvalitātes ūdeni kafijas pagatavošanai. Vieglāk taču ir izmantot to pašu krāna ūdeni, to uzvārot. Taču patiesībā tam ir ļoti svarīga loma kafijas garšā un smaržā. Lai iegūtu labāko rezultātu, izvēlies tīru, filtrētu ūdeni. Lieliskas garšas vārdā šis tas ir jāupurē.
  4. Izmanto kvalitatīvas kafijas pupiņas. Daudzos specializētajos kafijas veikalos un restorānos ir iespējams iegādāties svaigas, augstas kvalitātes pupiņas. Lai arī tās maksā vairāk nekā lielveikalā nopērkamās, kaut vienu reizi atvēli naudu, lai nopirktu šādu iepakojumu, un tu uzreiz varēsi just atšķirību starp to, kā garšo parastā veikalā pirktās un šīs kafijas pupiņas.
  5. Izmēģini dažādus kafijas pagatavošanas veidus. Nav viena, pareizā veida, kā iegūt tasi gardas un smaržīgas kafijas. Tā kā cilvēku gaumes šajā ziņā atšķiras, jo viens dzer tikai kafiju ar pienu, citi dod priekšroku espresso u.tml., arī ierīces to pagatavošanai atšķiras. Ja ir iespējams, ierasto franču presi vari nomainīt pret ko modernāku. Tagad veikalos ir pieejami dažādi kafijas automāti mājai, kuru cenas nemaz nav tik augstas.
  6. Izmanto sīrupus un dažāda veida pienu. Tiem, kuriem patīk eksperimentēt ar kafijas garšām, noteikti ir vērts pamēģināt dažādus nopērkamos sīrupus, kurus pievienot dzērienam, lai iegūtu, piemēram, mokas, lazdu riekstu, karameļu u.c. garšas. Tāpat arī klasiskā govs piena vietā vari izmēģināt sojas, mandeļu vai kādu citu piena veidu. Eksperimentēšana ir labs veids, kā atrast to, kas tev vislabāk der un garšo.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *