Dāvanas, kas “neiecērt” robus budžetā

dāvanas

Svētki patīk visiem, jo rada pozitīvas emocijas, prieku, ļauj būt kopā ar saviem tuvi niekiem un draugiem. Tomēr bieži vien svētki var radīt uztraukumu, stresu un trauksmi, jo ir saistīti ar dāvanu pirkšanu un tēriņiem. Liels radinieku un draugu pulks nozīmē arī lielus izdevumus svētkos, dzimšanas dienās un citos svarīgos notikumos – raudzībās, kristībās, izlaidumos, kāzās…  Kā saplānot savas finanses, lai arī pēc svinībām justos tikpat labi un nebūtu jāgaida nākošā algas diena?

Nosaki budžetu un stingri tam seko

Dāvanas var radīt arī galvassāpes. Ja, piemēram, zināms, ka Ziemassvētku sezonā būs jāiegādājas 10 dāvanas, tad vēlams iepriekš sagatavot sarakstu ar visiem, kam tās būs nepieciešamas, kā arī vēl pirms došanās uz veikalu būtu labi izlemt, kas tiks dāvināts. Tas palīdzēs izvairīties no stresa veikalā.

Nākošā būtiskā lieta ir budžets. Apzināts dāvanu budžets, piemēram, vasaras aktīvajā ceļojumu un pasākumu laikā būs neatsverams palīgs, jo tajā jāiekļauj arī, piemēram, ziedi, degvielas un transporta izdevumi, friziera pakalpojumi, drēbes. Kāzām mēdz būt vieni no lielākajiem izdevumiem, tāpēc nosakot budžetu un tajā iekļaujoties var izvairīties no nepatīkamiem pārsteigumiem pēc tam.

Iegādi jāplāno laicīgi!

Lai izvairītos no tā, ka spontāni tiks nopirkts kaut kas dārgāks, kā plānots, vēlams visus pirkums veikt savlaicīgi. Labi būtu noskaidrot apdāvināmā vēlmes, jo iespējams, ka nav jāpērk lietas, bet apdāvināmais labāk priecātos par emocionālām lietām– koncertu, teātri vai kādu citu pasākumu. Pārdomātas un personalizētas lietas noteikti būs gandarījums ne tikai saņēmējam, bet arī devējam. Tāpēc pārdomāta izvēle būs dubults iepriecinājums. Arī dāvanu iesaiņojums ir ļoti svarīgs!

Idejas dāvanām

Cilvēka prāts funkcionē tā, ka spēj ļoti ātri pielāgoties jauniem apstākļiem. Tas arī ir iemesls, kāpēc par mazas lietas iegādi reizēm prieks var būt krietni lielāks, nekā iegādājoties kaut ko ļoti dārga un vērtīgu. Lai vairotu laimes hormonus un radītu vairāk prieka arī sev, noteikti ieteicams iegādāties mazas, personalizētas dāvanas, kuru vērtība nav izmērāma naudā, bet vairāk emocijās.

Svētku gaidīšana rada patiesu prieku

Tikpat lielu prieku rada arī gaidīšana. Svētki paši par sevi vairo pozitīvismu, bet ja tiem var sagatavoties laikus, bez uztraukuma un bažām, tad rezultāts būs priecīgs saņēmējs, laimīgs dāvinātājs un neiztukšots maciņš, bez uztraukumiem par nākošā mēneša tēriņiem. Svarīgi ir saviem principiem nepārkāpt un gan budžetā, gan termiņos iekļauties.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *