Mūzikas terapeits bērniem – inovatīva un tālredzīga ārstēšanas metode

mūzikas terapeits bērniem

Cilvēks ir radīts kā bio-psiho-sociāla būtne, kas vēlas kļūt laimīgs. Ikviens vēlas justies labi fiziski, kas nozīmē labu veselību, aktīvu dzīvesveidu un psihisko veselību. Tas nozīmē justies pilnvērtīgi un dzīvot mierā, emocionāli stabili un saprast cēloņsakarības. Arī sociālā puse mūsdienās ir ārkārtīgi nozīmīga, jo cilvēks vēlas kontaktēties, komunicēt un būt kopā ar līdzīgi domājošiem. Visas šīs trīs komponentes sinerģijā spēj darīt laimīgu.

Mūzikas terapeits bērniem var palīdzēt atgūt garīgo veselību, jo, diemžēl, bērnus, kuriem fiziskā, psihiskā un sociālā veselība ir perfektā stāvoklī, atrast izdodas reti, un bieži ir nepieciešama mediķu palīdzība, lai pilnvērtīgi dzīvotu un sasniegtu komfortu visos līmeņos. Mūzikas terapeits var palīdzēt visās trīs dimensijās. Tā ir viena no papildinošās terapijas veidiem, kas līdzās farmako un klasiskajai terapijai uzlabo pacienta veselības stāvokli.

Kādos gadījumos var palīdzēt mūzikas terapeits

Ir vairāki šīs terapijas veidi. Vibroakustiskā mūzikas terapija:

  • mazina sāpes,
  • regulē bezmiegu un muskuļu spastiku,
  • palīdz cīnīties ar psihosomatiskiem un ar stresu saistītiem simptomiem,
  • palīdz cīnīties ar psiholoģiskām un emocionālām problēmām un atkarībām.
  • ārstē no depresijas, panikas lēkmēm,
  • samazina trauksmes sajūtu.

Tā kā skaņa fiziski ietekmē cilvēka orgānus un šūnas, mūzika vistiešākajā mērā ietekmē gan ķermeni, gan prātu. Netieši tā ietekmē mūsu emocijas un tā ir viens no senākajiem un spēcīgākajiem dziedināšanas un apziņas transformēšanas rīkiem, jo gan šamaņi, gan mormoņi, gan gregoriāņi un ļoti daudzi citi, izprotot skaņas un mūzikas lielo ietekmi uz veslību, to ir izmantojuši, lai fizioloģiski ietekmētu organismu. To apliecina arī daudzi pētījumi un eksperimenti. Šo zinātni sauc par psihoakustiku un tā var palīdzēt risināt arī ļoti samilzušas veselības problēmas.

Ko dara mūzikas terapeits

Ārstējot bērnus vissarežģītākais ir nodibināt ciešas attiecības, kas balstītas uzticībā un drošībā. Mūzikas terapijas nodarbību laikā starp terapeitu un pacientu tiek nodibinātas terapeitiskas attiecības, izrunājot traumējošo pieredzi un sāpes. Caur šo pieredzi mūzikas terapeits tālāk veido jaunus un jau veselīgus uzvedības modeļus,  tajā pašā laikā liekot pacientam atbrīvoties no emocijām, kas traucē, rada sāpes un nestabilitātes sajūtu. Rezultātā tiek uzlabota dzīves kvalitāte. Iespējams piedalīties gan  individuālajās, gan grupu mūzikas terapijas nodarbībās.

Mūzikas terapijas veiksmes faktors ir zemapziņa, kas tiešākajā mērā nes atbildību par problēmu cēloņiem. Mūzikas terapeiti veic  unikālu darbu, jo spēj sakārtot psihi un  padarīt to atkal veselīgu. Tikai ar šiem priekšnoteikumiem var uzlaboties dzīves kvalitāte un uzlaboties fiziskā un emocionālā veselība, īpaši saudzējot bērnu garīgo veselību.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *