Kā izvēlēties pareizos apavus skriešanai?

 

apavi internetāJa kādreiz esi iegājis sporta preču veikalā un bijis apmulsis plašā sporta apavu dēļ, kas atrodams plauktos, turklāt tiem klāt vēl tiek minēti tādi jēdzieni kā pronācija un supinācija, tad neesi vienīgais.

Piemērotu skriešanas apavu izvēle ir nopietns uzdevums, jo, kā pierādījuši zinātnieki, tie ne tikai ļauj justies ērti laikā, kad nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm, bet arī pasargā no traumām.

Cīņa ar īsto sporta apavu atrašanu nav viegla

Pirms iegādājies apavus skriešanai, vispirms apmeklē specializēto veikalu, kurā pieejami vairāki šāda veida modeļi. Tev būs iespēja izvēlēties starp dažādiem dizainiem un cenām, kā arī iedvesmoties nākotnei, ja apavu iegādi neplāno veikt uzreiz.

Ja tavas dzīvesvietas tuvumā nav atrodams specializētais veikals, veic izpēti, atrodoties mājās. Lai arī tas var likties dīvaini, taču tev vajadzētu nofilmēt sevi skrienot. Vari to darīt uz skrejceliņa vai arī, palūgt kādam, lai nofilmē tavu kāju pozīciju, kamēr skrien brīvā dabā. Lai izvēlētos īsto apavus, tev ir jānoskaidro gan savas pēdas pozīcija, gan arī forma un veids, kādā sper soļus. Pēc tam, kad tas izdarīts, vari iepirkties tiešsaistē. Sporta apavi internetā ir pieejami dažādos veikalos, turklāt plašā izvēlē un par zemākām cenām.

Kas tev būtu jāzina, izvēloties skriešanas apavus?

  • Novērtē savas spējas. Tas, cik daudz tu skrien, kā vieta, kur to dari, ir noteicošie faktori pareizu sporta apavu izvēlē. Vai nedēļas laikā tu noskrien 10 km vai arī centies sasniegt 50 km? Jo augstāki ir tavi mērķi un intensīvāki treniņi, jo mīkstākām un polsterētākām vajadzētu būt tavām skriešanas kurpēm, lai tās spētu pasargāt no apkārtējās ietekmes. Turklāt, ja piederi pie tiem, kuriem patīk skriet pa ietvēm un bruģi, tev būs nepieciešami pilnīgi citādāki apavi nekā tiem, kuri skrien pa meža takām. Esi atklāts pret sevi – kad atradīsi apavus, kas atbilst slodzei un skriešanas ceļam, tavs ķermenis tev tikai par to pateiksies.
  • Kad šaubies, izvēlies par pusizmēru lielākus apavus. Ja pēc skriešanas ievēro, ka esi noberzis pēdas īkšķi, tā, visticamāk, ir pazīme, ka tev nepieciešami lielāki apavi. Tā kā skrienot tava pēda apavu iekšpusē kustēsies, labāk izvēlēties to modeli, kas ir par pusizmēru lielāks nekā tavas ikdienas kurpes.
  • Izpēti, kā ir novietota tava pēda. Īpaša uzmanība jāpievērš brīdim, kad pēda saskaras ar zemi. Tas noved pie jēdzieniem, kurus minējām šī raksta sākumā – pronācija (norisinās locītavā, kas atrodas zem potītes; kustība, kas vērsta uz iekšu pēc tam, kad pēda pieskaras zemei; var būt nepietiekama, neitrāla vai pārmērīga pronācija) un supinācija (potīte liecas uz āru, kad pēda pieskaras zemei). Noskaidro, kurš no šiem veidiem atbilst tavām pēdām, un, vadoties pēc tā, izvēlies apavus.

Lai veicas izvēlēties tādus skriešanas apavus, kas palīdzēs tev sasniegt arvien augstākus rezultātus!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *