Smaržasvīriešiem un sievietēm, internetā un tieši no Parīzes

smaržas vīriešiem un sievietēmCilvēka spēja saost ir īpaša. Caur aromātu mēs iepazīstam pasauli, radām asociācijas, vērtējam pārtikas svaigumu, un ar savu aromātu cenšamies pārsteigt citus. Cilvēka apķērība un iztēles spējas jau pašos senākajos laikos palīdzēja radīt parfimērijas mākslu, kura arī šodien ir īpaši populāra. Visiem mums ir savs aromāts un meklējam labākos veidus, lai mūsu smarža citiem sniegtu pašas labākās asociācijas. Ja uzskatāt sevi par īstu aromātu cienītāju, varbūt šajos svētkos jūs nekas vairāk neiepriecinātu kā smaržīgais ceļojums uz smaržu muzeju?

Smaržas vīriešiem un sievietēm, internetā un ne tikai, šodien visā pasaulē tiek pārdotas ik pēc katrām nedaudz sekundēm.

Parīze – modes un smaržu galvaspilsēta. Šeit atrodas visā pasaulē slavenais „Fragonard“ parfimērijas muzejs. Muzeja pirmsākumi stiepjas uz 1926.g., kad tika dibināta īpaša smaržu mākslas māja. Muzejā varat ieraudzīt kompozīcijas, kuras atceras pat tālos Antīkos laikus. Šeit iepazīsiet ne ar tikai gadsimtos izmainījušos aromātu dažādību, bet arī smaržu pudelīšu dizaina nianses. Ja kādreiz nākas būt Kairas vēstures muzejā, kur varat ieraudzīt varbūt visas senatnes civilizācijas pēdas, tad „Fragonard“ smaržu muzejā ieraudzīsiet smaržas no Antīkās pasaules, Romas impērijas, Ēģiptes, Kipras laboratorijām, atradīsiet Renesanses laikos izgatavotus aromātus, jums būs iespēja apskatīt ekspozīciju no seniem līdz pašiem modernākajiem laikiem. Kā mūsdienu parfimērijas mākslas virsotnes tiek stādīti priekšā „Christian Dior“, „Guarlain“, „Shalimar“ aromāti. XIX a. laikus atgādinošā vidē bez šaubām sajutīsieties īpaši un pieredzēsiet, ko patiešām nozīmē smaržu spēks un arī, protams, iegādāsieties paši dažādus aromātus. Grassa vispār tiek uzskatīta par pasaules smaržu galvaspilsētu, tāpēc šeit atradīsiet bezgala daudz smaržu veikaliņu, dažādu darbnīcu, smaržīgu ādas izstrādājumu darbnīcu. Patiesību sakot, ne tikai Francijā varat atrast maģisko aromātu pasauli – brīnišķīgu smaržu muzeju varat apmeklēt arī Vācijā, Ķelnes pilsētā. Muzejs strādā visās nedēļas dienās, tāpēc ja ceļojiet pa Ķelnes apkaimi, nepalaidiet garām iepriecināt savus degunus. Smaržas vīriešiem un sievietēm, internetā un veikalos tiek pirktas milzīgos daudzumos, taču atzīstiet, ka pudelīte no smaržu veikala tirdzniecības centrā nekad nelīdzināsies ar vēsturisku dvēseli elpojošiem ciema kukuļiem no smaržu galvaspilsētas.

Latviešu tautai arī patīk smaržoties. Ir cilvēki, kuriem vienmēr ir svarīgi tas, lai būtu sava iecienīto smaržu pudelīte. Ir tādi, kuriem ir smaržas dažādiem gadījumiem. Pavisam nesen ar prieku lasījām rakstu par vienu brašu Rīgas iedzīvotāju, kuras kolekcijā lepojas vairāk nekā tūkstotis dažādu mazu smaržu pudelīšu. Droši vien daudziem pat iztēlojoties paliek saldi  – kādas dažādas auras un noskaņojumus sieviete katru dienu sev apkārt var uzburt. Portāla 220.lv pārstāvji apgalvo, ka parfimērija saglabājas starp populārāko preču kategorijām to interneta tirdzniecības platformā. Pārsteidziet savus tuviniekus ar smaržīgām dāvanām vai ar ceļojumu uz aromātu valsti.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *