Svētku laika pārsteigumi

ziemassvetku-parsteigumsZiemassvētku laiks ir tas gada posms, kad viens otru cenšamies pārsteigt ar kādu sirsnīgu dāvanu, apskāvienu, paša ceptām piparkūkām, labu vārdu vai kādu jauku, saorganizētu notikumu.

Lai svētkos savus mīļos iepriecinātu vēl vairāk, bez dāvanām noteikti neiztiekam un tad nu notiek lielā domāšana un prātošana – ko uzdāvināt svētkos mammai, tētim, brālim, māsai, savai otrajai pusītei (kuri nu ir tie cilvēki, kas ir apdāvināmo sarakstā – vienam vairāk, otram mazāk). Bieži vien izvēlamies dāvanās dažādas lietas, kas vai nu būs ikdienā noderīgas un praktiskas, vai vienkārši spēs iepriecināt, arī tad, ja pēc kāda laika tiks noliktas plauktā un nedaudz piemirstas.

Kāpēc nepieciešama oriģināla dāvana?

Ja izvēlamies dāvināt konkrētas lietas, arī tas nav slikti, tomēr dažādi pētījumi un aptaujas liecina, ka cilvēki visvairāk atceras tās dāvanas, kuras radījušas kādas emocijas, jaunas sajūtas, jaunu pieredzi. Un bieži vien ar uzdāvinātu lietu šādas sajūtas sagādāt neizdosies. Mūsdienās lieliska iespēja, kā uzdāvināt jaunas sajūtas un emocijas, ir izvēloties dāvanu kartes, kuras nodrošina dažādus piedzīvojumus, notikumus un pasākumus. Piemēram, dāvanu karte vakariņām īpašā restorānā. Vai arī dāvanu karte uz ziemas piedzīvojumu – izbrauciens ar zirgu vilktām kamanām. Lai gan šīs nav praktiskākās un ikdienā pielietojamās dāvanas, šādas dāvanas saņēmējs atcerēsies daudz ilgāk, ar prieku iedomājoties par piedzīvoto laiku un sajūtām.

Varbūt tomēr praktiski?

Bieži vien visvairāk izvēlamies tieši praktiskās dāvanas – kas noder virtuvē, ikdienā, saimniecībā, garderobē, uz kosmētikas plauktiņa un tā tālāk. Tomēr tās ir lietas, ko ikviens no mums var iegādāties pats – tas, kas ikdienā ir nepieciešams, to arī cilvēki mēdz iegādāties. Dāvanai svētkos drīzāk jābūt tīri prieku un sajūsmu radošai (kas, lielākoties, nozīmē būšanu nedaudz nepraktiskai). Paši sev lielākoties nepērkam tās lietas un nedodamies dažādos piedzīvojumos, atrunājoties ar aizņemtību, ikdienas steigu, darbiem un visu pārējo sadzīvi. Tomēr, saņemot dāvanā, labprāt izbaudām un izmantojam šo iespēju – doties piedzīvojumā ārpus savas ikdienas rituma. Un tieši dažādas dāvanu kartes var nodrošināt šādu iespēju. Praktiskas dāvanas nav gluži tās, ko vēlas saņemt – ne pieaugušie, ne bērni (jo īpaši bērni), tāpēc izvēloties Ziemassvētku dāvanu, vispirms domājam par to, kas dāvanas saņēmējam varētu patikt, nevis to, kas varētu noderēt un būt praktisks.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *