Spēcīga un stipra kafija – uzmundrina

kafijas automātsKafija ir dzēriens, kas uzmundrina, sniedz enerģiju, tomēr tas ir arī dzēriens, ko iespējams baudīt lieliskā draugu kompānijā, patīkamās sarunās, izgaršojot gan neatkārtojamo kafijas garšu, gan jūtot lielisku kafijas aromātu sev apkārt. Izklausās lieliski, tomēr kā to panākt, jo īpaši mājas apstākļos, nevis lepnā kafejnīcā? Vienkārši – uzmeklējam labu un kvalitatīvu kafijas automātu, kas spēs nodrošināt gardu kafiju un piepildīt māju ar kafijas aromāta burvību.

Espresso ir itāļu vārds, kas tulkojumā nozīmē “ātri”. Tas ir neatkārtojams kafijas dzēriens, kas sniedz īpaši lielu enerģijas lādiņu, jo ir spēcīgs, stiprs un nelielajā espresso tasītē sakoncentrēts liels kofeīna daudzums. Espresso ikdienā nemēdzam dzert, tomēr laiku pa laikam baudīt – to gan. Tāpēc, ja izvēlamies kafijas automātu mājai un vēlamies baudīt arī īstu un gardu espresso, pārliecināmies, ka kafijas automāts piedāvā šādu opciju – pagatavot šo īpašo kafijas dzēriena veidu.

Ne tikai automāts ir tas, kas paveic visu darbu – tiesa, tas paveic lauvas tiesu, tomēr arī pašam piedalīties kafijas pagatavošanā ir aizraujoši. Tāpēc der izvēlēties pusautomātisko kafijas automātu, kura darbībās paši varam piedalīties – kafijas maluma biezuma regulēšana, dzērienu receptes, gatavošanas iespējas un tā tālāk. Gatavojot tasīti espresso vai jebkuru citu kafijas dzērienu, būtu jāievēro dažādi nosacījumi, lai kafijas tase patiešām izdotos. Veicot noteiktas darbības kafijas pagatavošanas procesā, iegūtās kafijas tases kvalitāte būtiski atšķirsies un būs augstā līmenī. To būs paveicis gan automāts, gan mēs paši.

Veikalu plauktos sastopami dažādu veidu un modeļu kafijas automāti, tāpēc izvēles iespējas ir teju neierobežotas (ja nu vienīgi ar finansēm). Tiesa, pamata darbošanās princips visiem kafijas automātiem ir vienāds (arī espresso kafijas automātam). Tvaicējot ūdens tiek spiests cauri filtram, kurā atrodas vai nu kafijas pupiņas, maltā kafija vai tabletes – kāds nu automāts izvēlēts un pēc kāda principa tas darbojas. Galu galā – teju ar jebkuru automātu tiek radīta lieliska kafija (labāka, nekā pārlejot ar karstu ūdeni krūzītē – viennozīmīgi). Ja patiešām vēlamies espresso, kapučīno un citu kafijas dzērienu opcijas, izvēlamies automātu, kam ir vairāku dzērienu pagatavošanas funkcijas.

Pamatā kafijas automātus lietot ir vienkārši un ērti, tomēr to lietošanas komforts bieži vien ir atkarīgs no automāta modeļa, tāpat kā dažādo funkciju esamība vai neesamība. Pērkot savu pirmo kafijas automātu, iespējams, nav vērts izvēlēties pašu dārgāko modeli, tomēr arī pašu lētāko skatīties nav vērts – labu kafiju pagatavos labas firmas, kvalitātes un funkciju kafijas automāts, kas spēj pagatavot vairāk nekā tikai melnu kafiju.

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *