Kā izvēlēties labu kafijas automātu savam rīta mundrumam

kafijas automātiNav nekas neparasts, ka mūsdienu cilvēkam par rīta rituāli ir kļuvusi kafijas dzeršana. Tas nebūt vienmēr nozīmē apsēšanos pie brokastu galda, veltot noteiktu laika posmu kafijas baudīšanai sēžot, uzsākot rītu mierīgi un lēni. Reizēm kavējam, steidzamies tā, ka pat brokastīm laika nav – un tad galvenais, pagatavot ātri tasi kafijas, paņemt līdz termokrūzē pa ceļam uz darbu, vai ātri izdzert turpat virtuvē, stāvot kājās – galvenais, lai tiekam pie savas ik rīta kafijas tases. Arī diena laikā bieži vien mēdzam izdzert kādu vienu, divas krūzītes kafijas – lai būtu moži, enerģiski. Un vairs jau nav nekas neparasts kafiju dzert arī vakaros – kopā ar draugiem, ģimeni, vienkārši tāpat. Un tad gan tas notiek nesteidzīgi, lēnām, izbaudot gan sarunu, gan kafijas garšu un aromātu. Kafija ir mūsdienu cilvēka mazā atkarība, kas pārņēmusi teju katru.

Ja sākumā nav nekas iebilstams pret šķīstošo kafiju, ar laiku, īstāki kafijas cienītāji, izvēlēsies kaut ko nedaudz aromātiskāku, garšīgāku. Tikai tad, kad sajūtam – kafija var garošot tik dažādi – atkarībā no pupiņām, pagatavošanas veida, pievienotajām sastāvdaļām – tikai tad vēlēsimies atkārtot šīs dažādās garšas, izbaudot patiešām labu, garšīgu un aromātisku kafiju. Tas ir brīdis, kad varam aizdomāties par kafijas automāta iegādi. Mūsdienu kafijas automāti aprīkoti ar tik dažādām funkcijām, ka ar tādu ierīci mājās iespējams pagatavot dažādas lieliskas kafijas. Iespējams, nav nepieciešams tas lielais kafijas automāts, kāds pa rokai baristam jūsu iecienītajā kafejnīcā, tomēr kaut ko, kas spēj pagatavot tikpat garšīgu kafiju gan mājās vajadzētu! Un gribētos! Tāpēc ir vērts doties „izlūkos”– noskaidrot, kurš kafijas automāts būs vislabāk piemērots gan mūsu ikdienai, gan mūsu kafijas gaumēm.

Zinātāji mēdz norādīt, ka pastāv divas lielas atšķirīgas kafijas automātu kategorijas – automātiskie un filtru kafijas automāti. Katram no tiem ir savas īpašības, plusi un mīnusi, tomēr izvēloties, jāvadās pēc tā, kāda kafija mums garšo labāk un kādas funkcijas vēlamies iegūt komplektācijā ar kafijas automātu. Gan filtru, gan automātiskajiem kafijas automātiem nodrošināta iespēja gatavot kafiju tieši no pupiņām. Un īsts kafijas mīļotājs zina, cik daudz dažādu garšu var iegūt kafijā, izmantojot dažādas kafijas pupiņas – ieejot kādā specializētā kafijas veikaliņā varam redzēt neskaitāmi daudz kafijas pupiņu burciņu, kur katrā atzīmētas nedaudz savādākas garšas īpašības. Izvēles iespējas būs neierobežotas! Toties, ja izvēlēsimies modernos kafijas automātus ar spilventiņiem vai kapsulām, kas arī tagad kļuvuši moderni, garšu iespējas būs krietni vien mazākas. Te pluss par labu automātiskajiem un filtru automātiem. Apskati, kādi kafijas automātu modeļi pieejami internetā:

http://220.lv/lv/sadzives-tehnika/maza-sadzives-tehnika-virtuvei/kafijas-automati

Filtru kafijas automātiem ir savas priekšrocības, ko novērtēs aromātiskas, dažādu garšu kafijas baudītāji. Lielākas izvēles iespējas kafijas pupiņu ziņā, tas viens. Gan jārēķinās ar to, ka filtru automātiem nepieciešama neliela sagatavošanās, ja vēlamies paši – no sākuma līdz beigām – pagatavot savu kafijas tasi. Viens – kafijas pupiņas būs jāsamaļ – un kafijas neatkārtojamo aromātu ietekmēs tieši tas, cik smalki kafija būs samalta. Tiesa, steidzīgiem rītiem varam iegādāties jau gatavu malto kafiju, tāpat, dažādos kafijas veikaliņos, kur iespējams iegādāties kafijas pupiņas, var arī samalt tās – vienkāršākai kafijas pagatavošanai. Filtru automāti kafiju pagatavos aptuveni 20 minūšu laikā, kad viss sagatavots (iebērta kafija, ieliets ūdens un tā tālāk), kas nebūs labākais risinājums agriem rītiem un steigai. Jaunākie modeļi ar šo uzdevumu spēj tikt galā ātrāk, bet tik un tā – pagatavošanas laiks ir nedaudz ilgāks. Automātiskie kafijas automāti tasīti kafijas pagatavos aptuveni divu minūšu laikā (ideāli steidzīgajiem rītiem). Atliek vien iebērt noteiktu daudzumu pupiņu (tās nav pašam jāmaļ, to dara automāts), izvēlas dzērienu no piedāvātajiem un displeja, tā stiprumu, un jāgaida sava kafijas krūzīte! Lieliska piedeva automātiskajos kafijas automātos ir iebūvētie piena putotāji, kas pagatavo piena putas, ja izvēlamies kādā brīdi sevi palutināt ar kapučīno vai latti. Filtra automātam piena putotājs būtu jāpievieno atsevišķi. Automātiskie kafijas automāti ir parocīgi ar to, ka lielāko daļu darba veic paši – kafija tik un tā sanāk aromātiska, garšīga, pat pastāv dažādas iespējas, ko automāts var piedāvāt – melna, latte, kapučīno un tā tālāk (tas jāizvēlas pie iegādes, ko vēlamies sagaidīt no automāta). Filtru kafijas automāti vairāk domāti tiem, kam patiešām patīk izbaudīt pašu kafijas gatavošanas procesu – kam svarīga kafijas samalšana, pareizo proporciju izmantošana un tad – vērošana, kā lēni gatavojas aromātiskā kafija, piepildot telpu ar neatkārojamu smaržu!

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *