Svarīgas lietas, kas jāpaņem līdzi, dodoties ceļojumā

ceļojumu apdrosināšanaPlānošana ir viens no veiksmīgas dzīves pamatprincipiem. Kāds, protams, tam var nepiekrist, taču ir lietas, par kurām vajadzētu padomāt laicīgi, lai, pienākot, neplānotai situācijai, mēs būtu sagatavojušies. Plānošana lieti var noderēt, gatavojoties doties ceļojumā. Neatkarīgi no tā, plānojat braukt uz kaimiņvalsti vai tālu zemi, atpūtā vai darba darīšanās – vispirms nepieciešams plāns. Un tas sākas ar nepieciešamo lietu saraksta sastādīšanu.

Protams, šis saraksts katram atšķirsies, ņemot vērā, cik ilgs būs brauciens, uz kādu valsi dosities, kā arī, ko tur darīsit. Ja, piemēram, dosieties uz kādu salu, lai atpūstos, noteikti vajadzētu padomāt par peldkostīmu vai peldbiksēm, pretapdegumu krēmu, kā arī dažādām vakcīnām, lai ceļojuma laikā nevajadzētu piedzīvot nepatīkamus pārsteigumus, kas var izpausties kā eksotiska kukaiņa dzēliens, dzīvnieka kodums vai kāda vīrusa “saķeršana”. Tāpat vajadzētu papētīt, kāda šajā zemē ir virtuve, lai saprastu, kas latvieša vēderam ir atbilstošs un kas ne.

Savukārt, ja dodaties uz kādu no valstīm, kur ir vēsāks klimats, noteikti parūpējaties, lai čemodānā būtu iepakotas vairākas kārtas silta apģērba, kā arī atbilstoši apavi. Bez tā noteikti neiztikt.

Taču bez visām šīm lietām, kas saistītas ar konkrēto galamērķi un ceļojuma plānu, jums noteikti vajadzētu parūpēties par dažām lietām, kas būs nepieciešamas ikvienam ceļotājam, neatkarīgi no vecuma, dzimuma utt.

Viena no tādām lietām ir ceļojumu apdrošināšana. Tā sedz dažādus ceļojuma laikā radušos zaudējumus, kas saistīti gan ar medicīniskās palīdzības sniegšanu, nelaimes gadījumiem, reisu pārcelšanu vai aizkavēšanos, bagāžas pazaudēšanu vai bojāšanu, kā arī daudziem citiem riskiem, ar kuriem visbiežāk sastopas ceļotāji. Apdrošinies internetā:

http://www.compensa.lv/privatpersonam/celojumu-apdrosinasana/

Mūsdienās apdrošināšanas kompānijas piedāvā šāda veida polises ar dažādiem segumiem. Ja vēlaties ko vienkāršāku, varat izvēlēties pamata riskus, kur iekļauti, piemēram, medicīnisko pakalpojumu izdevumi. Tajos ietilpst: neatliekama zobārstniecība, medicīniskais transports, slimnieka nogādāšana mītnes zemē, kā arī nogādāšana mājās nāves gadījumā. Papildus šiem riskiem, iespējams izvēlēties arī dažāda veida palīdzības sniegšanu, piemēram, svarīgu mantu nosūtīšanu no mītnes zemes uz jūsu atrašanās vietu ceļojuma laikā, meklēšanas un glābšanas izdevumus, mājdzīvnieka aprūpi, ja esat to paņēmuši līdzi, bet nevarat parūpēties, kā arī tiek piedāvāts maiņas autovadītājs. Tāpat var apdrošināt izmaiņas ceļojuma laikā. Ja, piemēram, jūsu reiss aizkavēsies, apdrošinātājs segs izdevumus par biļetes pārreģistrāciju vai jaunas biļetes iegādi. Šī ir tikai daļa no riskiem, kādus ietver ceļojumu apdrošināšana.

Papildus šim dokumentam, pārliecinieties, vai esat paņēmuši līdzi arī identifikācijas dokumentus – pasi, kā arī vīzu, ja tā nepieciešama. Lai patīkams un drošs ceļojums!

 

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *