Purvciemā nozaga auto spoguli? Neesi ne pirmais, ne pēdējais.

kasko kalkulatorsTie, kuri kaut mazliet seko līdzi policijas ziņām, noteikti būs dzirdējuši, ka ik pa laikam mūsu valstī sarosās auto spoguļu zagļi. Rīgā garnadžu iecienīta vieta šāda veida auto apskādēšanai ir Purvciems. Tur mašīnām ne tikai tiek nozagti spoguļi, bet arī LED lukturi. Kā trešā populārākā automašīnu detaļa, kura parasti pievilina zagļus, ir atpakaļgaitas sensori. Papildus šīm ierīcēm, zog arī dekoratīvās uzlikas jeb moldingus, kā arī auto magnetolas un daži pat nekautrējas aiznest prom auto stūri.

Auto lukturus zog, to vai nu, noskrūvējot vai arī noņemot no auto, taču ir gadījumi, kad lukturus izgriež no transportlīdzekļa virsbūves, kā rezultātā tiek sabojāti sānu spārni un motora pārsegs. Protams, šādas darbības iespējams veikt, ja auto ir plastmasas spārni. Kā norāda apdrošinātāji, parasti šādu bojājumu novēršana izmaksā teju 10 000 eiro, ja ir jāmaina arī LED lukturi.

Savukārt, runājot par spoguļu zādzībām, tām visbiežāk ir pakļauti jaunākie automašīnu modeļi. Īpaši populāri ir teju visu modeļu “BMW”, kas ienākuši tirgū pēc 2003.gada, kā arī “Mercedes-Benz” modeļi. Protams, zagļu redzeslokā ir arī “Lexus”, “Porshe” un “Toyota LandCruiser”, jo to detaļas ir salīdzinoši dārgākas. Savukārt zādzības gadījumā, auto īpašniekam nereti nākas ne tikai iegādāties jaunus spoguļus, bet arī maksāt par mašīnas remontu, ja zaglis ir sabojājis arī pašu auto virsmu un citas detaļas. Apdrošināšanas kompānijas lēš, ka vidēji katrai trešajai mašīnai kaut reizi nozog spoguļus.

Lai gadījumā, kad jūsu automašīnai tiek nozagti spoguļi vai kādas citas sastāvdaļas, nebūtu jāattopas bezizejas situācijā, apdrošinātāji iesaka iegādāties KASKO polisi, kas ietver sevī arī auto apzagšanas risku. Līdz ar to, ja jums būs iegādāta šī apdrošināšana, nevajadzēs satraukties par papildus izmaksām, novēršot zagļu radītos postījumus. KASKO apdrošināšanu mūsdienās iegādāties var ātri un ērti, izmantojot internetu. Kompāniju, kas piedāvā šo polisi, ir daudz, tādēļ jūs varat izvēlēties tieši to, kas ir atbilstošākā gan vēlmēm, gan iespējām. Ja vēlaties uzreiz noskaidrot, cik KASKO polise izmaksās tieši jūsu automašīnai, jums palīdzēs KASKO kalkulators. Tajā nepieciešams ievadīt datus gan par transportlīdzekli, gan arī tā īpašnieku, un jau pēc mirkļa parādīsies summa, par kādu varēsit iegūt savā īpašumā visu risku apdrošināšanu jeb KASKO.

Taču tiem, kuri vēlas laicīgi pasargāt savu automašīnu no garnadžiem, ieteicams veikt spoguļu marķēšanu. Šo identifikācijas un aizsardzības sistēmu uzskata par vienu efektīvākajām. Savukārt tiem, kuri plāno iegādāties lietotu transportlīdzekli, vajadzētu pievērst uzmanību spoguļiem, precīzāk, vai tie nav marķēti, jo pretējā gadījumā jūs varat tikt saukti pie kriminālatbildības par zagtas mantas iegādi. Īpašnieku nosaka pēc šasijas numura, tādēļ zagļiem marķētās auto detaļas nav īpaši pievilcīgas, jo tās ir gandrīz neiespējami pārdot tālāk. Ja policija atrod pie zagļa marķētu auto detaļu, uzreiz iespējams pierādīt, ka tā ir zagta, un var uzsākt kriminālprocesu. Marķēšana noder arī tad, kad nepieciešams atšķirt divas vienādas detaļas, piemēram, viena un tā paša auto modeļa spoguļus. Der atcerēties, ka Valsts policija, CSDD, Robežsardze un citas iestādes veido datu bāzi, kurā uzskaitītas marķētās automašīnas un to detaļas, lai pēc iespējas ātrāk noteiktu, vai transportlīdzeklis un tā detaļas nav zagtas.

Neatkarīgi no tā, kāda modeļa auto jums pieder, nodrošināšanās pret zagļu darbībām būs lētāka un vienkāršāka nekā jau notikuša nozieguma seku likvidēšana.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *