Svarīgi padomi virtuves mēbeļu izvēlē

virtuves mēbelesVisas istabas mājoklī ir svarīgas. Katru cenšamies iekārtot omulīgi, patīkami un ērti, tā, lai mājās vienmēr būtu patīkami atgriezties. Bieži vien, ja rocības ir mazāk, tad spējam atrast dažādus oriģinālus un neparastus veidus, kā telpas iekārtot daudz omulīgāk un patīkamāk, nekā tad, ja varam sapirkt visu, ko vien acs ierauga veikalu plauktā.

Virtuvi noteikti varam dēvēt par vienu no mājokļa centrālajām telpām. Te brokastojam, pusdienojam un vakariņojam. Dzeram tēju vai kafiju, gatavojam ēst tad, ja pašiem tas ļoti patīk  un arī tad, ja ēst gatavošana nav mīļākā nodarbe, bet tomēr vajag. Īsāk sakot, ļoti daudz laika un darbību saistās ar virtuvi. Un ja vēl mājoklī var iztikt bez trenažiera vai dažām augstajām tehnoloģijām, tad bez ledusskapja vai plīts iztikt būs daudz grūtāk.

Lai cik neparasti tas neliktos, virtuvē ļoti liela nozīme ir krāsām. Zinātāji teic, ka oranžā krāsa, piemēram, rosina apetīti. Savukārt atšķirībā no oranžas krāsas sarkanā ir agresīva un brīdinoša krāsa. Ieteicams sarkano krāsu lietot tikai, lai virtuvē kaut ko izceltu, piemēram, traukos vai citos aksesuāros. Bet zilā krāsa virtuves interjerā veicina apetītes samazināšanos. Vislabvēlīgākajai atmosfērai tiek rekomendēti pasteļtoņi, bet tiek ieteikts izvairīties no spilgtas koncentrācijas krāsām un sarežģītiem zīmējumiem. Pistācijas riekstu koka toņi, persiku, rozā, citrona būs īstajā laikā virtuvei. Katrā ziņā, arī sienu krāsojumam virtuvē var būt būtiska nozīme.

Lai cik rūpīgi mēs arī neizvēlētos toņus un krāsas bez mēbelēm virtuvē noteikti neiztikt. Galds un krēsli ir neiztrūkstoša daļa virtuvē, tāpat kā ledusskapis un cita tehnika. Izvēloties virtuves mēbeles, necenšamies ieekonomēt tā, ka izvēlamies tikai pašu lētāko. No materiāla kvalitātes, no kura būs izgatavotas mēbeles durtiņas un atvilktnes, būs atkarīgs tās kalpošanas laiks. Turklāt, daudz patīkamāka ir arī kvalitatīvs mehānisms, kas radīs daudz patīkamāku darbošanos virtuvē. Noteikti der ņemt vērā mehānisko iedarbību šīm detaļām.

Visdārgākais variants virtuves mēbelēm ir dabīgais koks: ķirsis, riekstkoks, ozols. Bet parasti izmanto apdarinātu finierskaidu vai plastikātu. Pielieto arī MDF flīzes, ekoloģisku materiālu ar savām priekšrocībām. MDF flīzes ir mitrumizturīgas un ar izturīgu struktūru. Var izvēlēties starp glancētām vai matētām, ar reljefu virsmu vai gludās.

Sīkumi ir svarīgi arī virtuves iekārtošanā un tiem vajadzētu pievērst uzmanību. Piemēram, no detaļu un sīkumu kvalitātes lielākoties būs atkarīga mēbeļu funkcionalitāte. Ēdamgalda virsmai ir jābūt drošai, izturīgai un mitrumnoturīgai.Jaunākos dizaineru izgudrojumus arī ignorēt nevajadzētu – tie lielākoties radīti tieši ērtumam un komfortam. Tas nenozīmē, ka virtuve jāpārblīvē ar visu modernāko un jaunāko, tomēr šo to virtuves dizainā un iekārtās ieviest nenāks par sliktu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *