Tik daudz apdrošināšanas kompāniju – kuru izvēlēties?

apdrošināšanaAr īstās apdrošināšanas kompānijas izvēli ir tāpat kā ar piemērota apģērba atrašanu. Tiem, kuriem mājās, skapī karājas vien pāris bikses vai jakas, ilgi nebūs jādomā, lai nolemtu, kuru no visām vilkt mugurā. Taču, ko darīt tad, ja skapis aizņem lielāko istabas daļu un apģērbu ir tik daudz, ka nav iespējams pat atcerēties katru iegādāto drēbes gabalu? Līdzīgi ir arī ar īstās apdrošināšanas firmas atrašanu. Ja visā Latvijā mēs varētu iegādāties sev nepieciešamo polisi tikai pie viena vai dažiem apdrošinātājiem, izvēles izdarīšana aizņemtu daudz mazāk laika. Ātri vien salīdzinātu katra uzņēmuma piedāvājumu, cenas, kā arī trūkumus, un nopirktu to, kurš šķiet izdevīgākais. Taču mūsdienās mums ir pieejams liels skaits apdrošinātāju, turklāt katrs no tiem piedāvā kaut ko atšķirīgu, arī nosacījumi nav vienādi, un, protams, arī cenas ir dažādas. Kā lai šajā juceklī atrod to piedāvājumu, kurš būtu ne tikai izdevīgs, bet arī kvalitatīvs?

Izvērtējot cenas, esmu nonācis pie viena apdrošinātāja – Compensa. Aplūkojot, piemēram, OCTA polises piedāvājumu, un, salīdzinot to ar citām apdrošināšanas kompānijām, redzams, ka noteikumi ir gandrīz vienādi, taču cenas ir zemākas. To ir viegli pārbaudīt, izmantojot OCTA kalkulatorus, kuri pieejami internetā. Taču, kāds ir citu apdrošināšanas veidu – KASKO polises, mājokļa, ceļojuma utt. piedāvājums. Cenas šajā gadījumā katram apdrošinātājam noteikti atšķirsies, bet, kādu drošību mums tās sniedz?

Iegādājoties apdrošināšanas polisi pie Compensa, tā saviem klientiem sniedz iespēju, papildināt jau esošo piedāvājumu ar dažādiem vērtīgiem papildu riskiem, kurus ikviens var izvēlēties, izvērtējot savas vajadzības, kā arī finansiālās iespējas. Piemēram, ja nolemjat apdrošināt savu transporta līdzekli ar KASKO, varat pievienot savai polisei arī diennakts tehniskās palīdzības pakalpojumus vai iespēju, iznomāt automašīnu, ja savējo esat aizvedis uz remontu. Nomas auto šādā gadījumā ir ļoti noderīgi, jo gadās, ka personīgā mašīna jāremontē nepiemērotākajos brīžos, proti, ja, piemēram, ieplānots doties kādā braucienā vai arī tas ir vienīgais veids, kā nokļūt līdz darbam. Tāpat Compensa klienti paši var izlemt, vai remontēt savu spēkratu apdrošinātāja izvēlētā autoservisā vai arī atrast to, kurš pašiem šķiet atbilstošāks.

Pērkot mājokļa apdrošināšanas polisi, varam izvēlēties arī tādu papildu iespēju, kā jebkurā diennakts laikā pieejamu tehnisko palīdzību, kuru sniedz santehniķis, atslēdznieks vai namdaris. Kā zināms, bieži vien dažādas ķibeles atgadās laikā, kad visi šāda veida pakalpojumu sniedzēji nestrādā – vakarā vai brīvdienās. Turklāt, iegādājoties mājokļa apdrošināšanu, bez papildu maksas iegūsiet arī civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu.

Kad izvēlaties īsto apdrošināšanas kompāniju, ņemiet vērā visu iepriekš minēto. Cena vienmēr nav noteicošais faktors, pēc kura vadīties, izvērtējot apdrošinātāju piedāvājumus, der arī apskatīt, ko par konkrēto cenu viņi piedāvā.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *