Vakartērpa izvēle – Kas būtu jāzina un jāņem vērā izvēloties šāda tipa kleitas?

kleitasVakartērpi meitenēm nepieciešami diezgan bieži. Neatkarīgi no tā, vai jādodas uz izlaiduma balli, draugu kāzām vai jebkuru citu svinīgu pasākumu, ir jāizskatās skaisti. Ir nepieciešams ļoti rūpīgi pieiet tērpa izvēlei un koptēla saskaņošanai, sākot no dažādiem aksesuāriem, līdz pat matu sakārtojumam. Nepieciešams izveidot koptēlu, kas ir harmonijā. Šajā rakstā pastāstīsim un mēģināsim rast atbildes uz jautājumiem, kuri noteikti bieži vien piemeklē daudzas meitenes visā pasaulē – kas būtu jāzina un jāņem vērā izvēloties vakartērpu?

Izvēloties piemērotāko vakartērpu, ir ļoti svarīgi to pieskaņot savai figūrai. Izšķir vairākus sieviešu figūras modeļus. Piemēram, ja sievietei ir apaļīgas kājas un gurni, tad šādām sievietēm vislabāk būtu izvēlēties tādas kleitas, kurām ir plata trapecveida svārku daļa un paaugstināta jostas vieta.

Savukārt, ja sievietes figūra ir līdzīga smilšu pulkstenim, tad eksperti iesaka akcentēt tieši vidukļa daļu. Tā kā šādam figūras tipam piestāv gandrīz viss, tad droši var atļauties eksperimentēt un izvēlēties dažādas kleitas. Noteikti neaizmirsti arī to, ka vari droši atļauties vilkt arī pieguļošas kleitas.

Gadījumā, ja esi sieviete, kuras plecu platums ir līdzīgs gurnu platumam, tad šajā gadījumā vislabāk izvēlēties kleitas, kuras būtu līdz ceļgalam. Tāpat šāda tipa sievietēm piestāvēs garas kaklarotas, kā arī dažādas gaisīgas šalles un lakati.

Un visbeidzot, ja Tava figūra līdzinās O burta veidolam, nepieciešams izvēlēties kleitu, kurai ir pieguļoša augšdaļa un dziļš U vai V veida izgriezums. Savukārt svārku daļai jābūt platai. Noteikti nevajadzētu izvēlēties pārāk pieguļošas kleitas.

Protams, kleitas izvēle ir ļoti atbildīgs darbs, un nepieciešams tam pieiet diezgan pārdomāti. Tomēr ir vairākas lietas, kuras ņemot vērā, ir iespējams izvēlēties pašu piemērotāko kleitu. Viens no šādiem noteikumiem ir, ka kleitai ir jābūt ērtai. Noteikti neiegādājies kleitu, tikai tāpēc, ka tā ir skaista. Ja izjūtu diskomfortu, tad nevajag iegādāties šāda veida kleitu. Savukārt, kas saistīts ar vakartērpa audumu, tad noteikti izvēlies vakartērpu, kurš ir radīts no grezna auduma. Šādi audumi ir, piemēram, samts, satīns un arī mežģīnu audums. Šādi audumi izskatīties ļoti eleganti un svinīgi.

Protams, neaizmirsti arī par kleitas aksesuāriem. Piemēram, ja esi izvēlējusies melnu vakarkleitu, tad noteikti nebaidies eksperimentēt ar dažādām kaklarotām un sprādzēm, tādā veidā izceļot savu koptēlu. Tāpat padomā arī par kurpēm, lai tās būtu pieskaņotas kleitai, kā arī padomā par somiņu. Arī somiņai vajadzētu būt harmonijā ar pārējām tērpa sastāvdaļām. Pastāv arī noteikta etiķete, kura paredz, ka kleitas ar atkailinātiem pleciem ir ieteicams nēsāt tikai pēc 19:00 vakarā, savukārt pēc 20:00 var vilkt arī kleitu ar nelielu dekoltē. Savukārt kleitu ar dziļu dekoltē drīkst vilkt tikai pēc 22:00.

Protams, mūsdienās šīs etiķetes prasības vairs netiek tik ļoti ievērotas, un pats galvenais ir izveidot vienotu koptēlu. Kā jau minējām, noteikti nepieciešams saskaņot visas tērpa sastāvdaļas. Ir jāizvēlas piemēroti aksesuāri, kā arī kurpes. Un noteikti jāpievērš uzmanība savai figūrai. Ir pieejama ļoti plaša informācija par to, kādai figūrai der kādas kleitas, pēc tā vadoties, ir iespējams pārdomāti saskaņot savu kopējo tēlu. Vakartērpa izvēlei padomu var lūgt arī konsultantiem, kuri ieteiks pašu labāko risinājumu, tomēr atceries, ka arī Tu pati, ievērojot visus noteikumus, vari izveidot lielisku koptēlu!

Izvēlies savu ideālo kleitu internetā: http://220.lv/lv/apgerbi_apavi_aksesuari/sieviesu_apgerbs/kleitas

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *