Vitamīnu lietošana ikdienā veselības profilaksei

apotheka aptaujaInterneta aptieka Apotheka.lv veica iedzīvotāju aptauju un ir ieguvusi informāciju par cilvēku paradumiem iegādājoties dažādas aptiekā pieejamās preces. Aptaujā pavisam piedalījās 1391 respondents. Noskaidrots, ka cilvēki visvairāk vēlas iegādāties interneta aptiekā uztura bagātinātājus, ko dara 24% aptaujāto. Bet 17 % respondentu labprāt iegādājas vitamīnus un aptiekas kosmētiku.

Ar pilnu aptauju un tās rezultātiem var iepazīties šeit: http://aptiekas.apotheka.lv/aptauja-vitamini/
Gandrīz visi respondenti, kas ir 95% uzskata, ka regulāra imunitātes stiprināšana ir svarīga, lai varētu labāk izvairīties no saslimšanas. Tomēr ne visi respondenti lieto regulāri vitamīnus un uztura bagātinātājus, lai rūpētos par savu veselību, lai arī uzskata, kas tas ir svarīgi. Tikai 38 % aptaujāto tos lieto regulāri, kamēr 57% respondentu atzīst, ka vitamīnu lietošana ir nepieciešama, bet tos lieto salīdzinoši reti. Un tikai 5% uzskata, ka bez vitamīniem var iztikt.
Ģimenes ārstu konsultāciju pirms bezrecepšu medikamentu, vitamīnu, uztura bagātinātāju un aptiekas kosmētikas iegādes izmanto 37% aptaujāto un 40% respondentu atzīst, ka ar ģimenes ārstu konsultējas reti, bet 24% neuzskata, ka par šādu preču iegādi nepieciešama ārsta konsultācija.
Iegādājoties medikamentus, farmaceita konsultācijai uzticas 40% aptaujāto un ģimenes ārsta konsultācijai uzticas 38%. Ģimenes un draugu padomiem uzticas 8% aptaujāto, kamēr 2% uzticas reklāmās esošajai informācijai, bet 12% uzticas savai izvēlei par medikamentu iegādi.
Interneta aptiekas „Apotheka.lv” vadītāja, sertificēta farmaceite, Mārīte Šukule atklāj, ka konsultācijas interneta aptiekā tikai pieaug un tas norāda uz to, ka cilvēki arvien vairāk sāk domāt par savu un ģimenes locekļu veselību. Pārsvarā tiek jautāts par to ko darīt, lai nesaslimtu, lai nesāpētu un labi justos. Agrāk konsultācija klientiem bija nepieciešamas par to kā pareizi lietot medikamentus un efektīvāk cīnīties ar saslimšanu. Tad šobrīd šāds vairākums klientu interesējas par to kādus vitamīnus lietot un kādu kosmētiku izvēlēties.
Pēc aptaujas rezultātiem var redzēt, ka gandrīz puse respondentu, kas ir 45%, labāk izvēlas iepirkties interneta aptiekā, jo var ekonomēt savu laiku un var mierīgi apskatīt preču klāstu. Zemas cenas ir svarīgas 20% respondentu, bet 19% aptaujāto pozitīvi vērtē iespēju diskrēti iegādāties nepieciešamo. Interneta klāstu par viegli apskatāmu uzskata 9% respondentu. Savukārt 4% aptaujāto uzskata, ka iepirkšanās interneta aptiekā palīdz savlaicīgi rūpēties par savu ģimenes locekļu veselību, bet 3% ir cits iemesls, lai iepirktos interneta aptiekā.
Visvairāk respondentu, tas ir 41%aptaujāto, mēnesī bezrecepšu medikamentiem, vitamīniem, uztura bagātinātājiem un aptiekas kosmētikas iegādei tērē summu līdz 10 eiro, bet 33% aptaujāto tērē līdz 20 eiro un 13% tērē līdz 30 eiro lielu summu. Tikai 4% aptaujāto tērē summu līdz 40 eiro un 3% ir gatavi iztērēt summu kas sasniedz 50 eiro. Savukārt 6% aptaujāto nezina kādu summu tērē šo aptieku preču iegādi. Gandrīz puse aptaujāto 46% atzīst, ka no kopējiem mēneša ienākumiem tērē tikai 1-2% par iepriekšminētajiem produktiem un 35% respondentu tērē 3-5%, bet 12% aptaujāto tērē jau 6-10%. Savukārt vairāk par 11% no kopējiem mēneša ienākumiem tērē 7% respondentu.
Vērtējot aptaujas rezultātus var redzēt, ka cilvēki vairāk domā par to, kā izvairīties no saslimšanas nevis tikai par to kā ārstēties un kā zāles lietot. Svarīgi, ka vitamīni ir nozīmīgi cilvēka veselībai un imūnsistēmai.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *